Rubriky
lyžování Itálie

Andalo – malé velké středisko

lyžování Itálie - Andalo

Lyžařské středisko Andalo leží v západní části italských Dolomit, v pohoří Adamello Brenta. Je výhodné především svojí polohou: leží jen několik málo kilometrů od brennerské dálnice a vede sem příjemná a sněhem jen málokdy ohrožená cesta. Nemusíte se tedy téměř vůbec bát sněhových kalamit při cestě sem. Oblast je ale výhodná i cenově a co se týče nadmořské výšky – městečko Andalo leží v tisíci metrech na horách, nicméně sjezdovky dosahují i do výšky více než tisíc metrů. V horních polohách areálu tedy bude sníh kvalitní až do jara.

Špičkové lyžování a služby za dobrou cenu

Lyžuje se zde v nevelkém areálu nad městem, známém pod názvem Paganella, který má ale co nabídnout – navíc za velmi dostupné ceny. Celkem je tu třiatřicet kilometrů sjezdovek, z nichž je jen jeden kilometr černý, třiadvacet kilometrů červených a devět kilometrů modrých. Ideální tedy spíše pro středně pokročilé lyžaře. Nahoru vás vyvezou moderní přepravní zařízení v podobě tří kabinových lanovek, dvanácti sedaček a tří osobních vleků, což je zárukou, že ve frontě zde rozhodně stát nebudete. Na Itálii sice malé, ale zato kvalitně vybavené středisko, které každým rokem překvapí své návštěvníky řadou novinek. Třeba cvičné svahy s pojízdnými koberci pro děti a začátečníky nebo nový výborně vybavený snowpark pro příznivce snowboardingu. Všechny sjezdovky jsou výborně udržovány a navíc do jedné uměle zasněžovány, takže se nemusíte bát nedostatku sněhu. Výhodou Paganelly je ale i poloha sjezdovek – z vrcholu Cima Paganella vedou sjezdovky do tří stran, takže se můžete snadno přesouvat za sluncem. Navíc ani běžkaři zde nezamáčknou slzu, a to díky dvanácti kilometrům denně upravovaných tratí. Jen milovníci freeridu si zde užijí minimálně, a to kvůli téměř absenci volných terénů.

Romantické procházky i relaxace ve vodním světě

Nudit se rozhodně nebudete ani večer nebo ve dnech, kdy se vám nebude chtít lyžovat – zejména díky novému vodnímu světu AcquaIn, kde si můžete do sytosti zaplavat a zarelaxovat v sauně či vířivce nebo si „zablbnout“ v jedné z vodních atrakcí. Můžete si zde také zabruslit na veřejném kluzišti nebo zkusit tandemový seskok na paraglidu. Město Andalo ale samozřejmě nabízí i relaxaci v některém ze zdejších barů, klubů nebo restaurací. Milovníci klidu ocení procházky po okolních starobylých vesničkách a po horách s výhledem až na Gardské jezero a masivy Monte Bondone a Brenta a stejně tak možnost bydlení téměř na samotě u jezera Lago Nembia. Vyzkoušet lyžování v Andalu se vyplatí – je jen otázka času, jak dlouho budou zdejší ceny tak nízké a navíc – kdo by si nechtěl zalyžovat ve středisku, kam každoročně jezdí trénovat americká reprezentace?

Andalo – mala střediska

andalo-ski-mapa

Aktuální počasí a stav sněhu Andalo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *