Rubriky
lyžování Rakousko

V Rakousku není kvalitní jen lyžování

vlak

Rakousko je díky svým přírodním krásám – Alpám, velkým turistickým lákadlem v letním i zimním období. Velkou výhodou je i fakt, že Rakousko leží hned za hranicemi České republiky, proto je pro většinu lidí tou hlavní a nejčastější volbou (dobrá dostupnost pro kratší dovolenou).

Rakousko skýtá výběr hned z osmy oblastí, na které je právem pyšné, a to: Tyrolsko, Jižní Tyrolsko, Vorariberg, Salcbursko, Horní Rakousky, Dolní Rakousky, Korutany, Štýrsko. Chlubit se může kvalitně vybavenými středisky, profesionálně upravenými sjezdovkami, ale také nepřehnanými cenami (ceny jsou srovnatelné s ČR) a v neposlední řadě i bohatým programem. Alpská turistika je jedním z hlavních příjmů této země.


Všechna střediska rakouských Alp se mohou pochlubit svým velmi kvalitním ubytováním. Hotely mají většinou typický dřevěný interiér, je zde domácí atmosféra, pohostinnost, vzdušnost a čistota. Vybrat si je možné z velké nabídky, od hostelů až po pětihvězdičkové hotely.

V dnešní době se čím dál více stává oblíbeným sportem snowboarding a právě pro snowboardisty je tu velké vyžití. V každém středisku se nachází velký snowboardový park, kde také není problém využít místních instruktorů.

Počasí

Počasí a klima v Rakousku je velmi obdobné jako u nás, ale díky nadmořské výšce jsou tu zimy o něco málo chladnější a delší. Hodně často zde sněží na rozdíl od italských slunných Alp. Každé středisko je také vybaveno velkým počtem sněžných děl, která v případě potřeby pomáhají udržet sjezdovky v té nejlepší kvalitě, bez vydřených míst a hlavně díky sněžným dělům je možné lyžovat až do jara. Během března a dubna můžete tak spojit lyžování i s opalováním.

Zajímavosti

Nejnižším bodem Rakouska je Neusiedler See (115 m), tím nejvyšším je pak Grossglockener (3 798 m). Pokud je Vaše přání lyžovat na ledovci, pak tu jsou: Hintertux (Zillertal), Kitzsteinhorn (Kaprun), Stubai, Pitztal, Rettenbach a Tiefenbach v Otztalu, Kaunertal, Kolotal, Dachstein. Hintertux je dokonce jediný ledovec v Rakousku, na kterém je možné lyžovat po celý rok. Leží v Tuxerských Alpách a díky lanovce, která vede do výšky

3 250 m si můžete užívat až 86 km dlouhých sjezdovek.

Lyžařská střediska

Pro zkušené lyžaře jsou vhodné tyto oblasti: Lech, St. Anton (Arlberg), Mayhofen (Zillertal), Kitzbuhel. Pro začátečníky jsou vhodné oblasti: Wilder Kaiser, Brixental, Bregenzerwald, Montafon

Kitzbuhel

Středisko Kitzbuhel je nejtypičtější místem pro strávení zimní dovolené. Velkou výhodou tohoto střediska je jeho kvalita. Nachází se tu 168 km sjezdových tratí a to především díky propojení obcí Kitzbuhel, Kirchberg, Jochberg, Pass Thurn a Hollersbach.

Solden Rakousko

Toto středisko je nejznámějším střediskem Rakouska, nachází se na pomezí Rakouska a Itálie. Celková délka zdejších sjezdových tratí je přes 100 km. Zajímavostí je, že meteorologové v tomto údolí (67 km dlouhé) zaznamenali nejvíce slunných dnů v celém Rakousku. Proto se stal Solden vyhledávaným střediskem i v letních měsících.

Kaprun

Toto středisko se rozléhá na úpatí známého rakouského ledovce Kitzsteinhorn, kde je možné lyžovat po celý rok. Doporučuje se, si ubytování či zájezd rezervovat dopředu, při hlavní sezóně je zdejší kapacita 100% využita.

Katschberg

Katschberg patří k těm menším lyžařským střediskům, ale přesto tu naleznete více jak 60 km sjezdovek, což není zrovna málo. Výhodou zdejších sjezdových tratí je jejich různorodost. Jsou tu sjezdovky jednoduché (pro začátečníky), ale i náročnější (pro zkušené lyžaře). Není zde problém si skvěle zalyžovat i na jaře, jelikož v celém středisku je více jak 200 sněžných děl, které se starají o to, aby tu byly ty nejlepší podmínky pro lyžování.

Dejte si pozor

Při objednávání je třeba však dát pozor na vybavení hotelu a hlavně na to, co vše cena obsahuje. Není tomu tak vždy, že součástí ceny je i skipas, nebo že přímo od hotelu bude zajištěna doprava ke sjezdovkám. Naprostá většina lidí, která do Rakouska vycestovala, se vrací velice spokojena. Kdo pozná kouzlo rakouských sjezdovek, rád se opět vrátí zpět.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *