Rubriky
lyžování Francie

Ve Francii se lyžuje lépe než v Itálii

stanice

Milovníci zimních sportů si Francii velice oblíbili. Alpy jsou považovány za ideální pro sjezdové lyžování a Pyreneje se zas doporučují pro běh na lyžích. Zkrátka když na hory, tak do Francie. Tato věta zaznívá z úst českých lyžařů stále více. Jedním z důvodů je, že lyžování v České republice se zdražuje a přitom co se týče kvality sjezdovek, nemůže se s Francií vůbec rovnat. Pokud si zvolíte vhodný termín a středisko například pro autobusový zájezd do Francie, může Vás zájezd vyjít okolo 8 000 Kč na týden (i s dopravou a skipasem), což cenově není tak odlišné od dovolené v horách českých.

Alpy ve Francii

Francouzské Alpy jsou typické především svou nepřebernou různorodostí terénů a obrovským množstvím lyžařských středisek. Nabízí sportovní vyžití jak začátečníkům, tak pokročilým lyžařům. Samozřejmě zde nalezneme i svahy pro snowboarding.

Výhody: Ve Francii téměř vždy naleznete dobré sněhové podmínky, najdete zde velké i malé lyžařské areály, mnoho z areálů je propojených a tím tak můžete lyžovat stále na nových tratích a sjezdovky jsou dostatečně široké.

Nevýhody: Nevýhodou lyžování ve Francii je vzdálenost mezi Českou republikou a Francií. Také se říká, že ve francouzských Alpách ubytování není tak prostorné, jako třeba v Itálii nebo Rakousku. Oproti ale těmto dvou zemím jsou zas ceny za ubytování mnohem nižší, takže si o to více můžete dopřát zábavy ve středisku.

Francie je lepší než Itálie

V porovnání s lyžováním v Itálii, Francie nabízí větší výběr sjezdovek, tedy více areálů, rozlehlejší střediska a navíc je levnější. Itálie je však o něco málo blíže Česku a poskytuje většinou apartmány prostornější.

Také není výhodné vyrážet za lyžováním do Francie v době školních prázdnin, neboť je dost pravděpodobné, že se nevyhnete tlačenicím.

Lyžařská střediska

Mezi nedávno vybudovaná francouzská střediska patří Val d’Isere a Megeve. Tyto střediska nabízejí bohatý mimo jiné bohatý městský život, ale hlavně prvotřídní lyžařskou školu pro děti.

Střediska Les Arcs, Avoriaz nebo Tignes zase patří pro vášnivé lyžaře, kteří si obvykle vybírají specializovaná vysoce moderní střediska, která vlastní nejmodernější vybavení.

Díky vysoké nadmořské výšce, ve které leží všechna francouzská lyžařská střediska, je nabízená dostatečná sněhová pokrývka pro zimní sporty vcelku po celou lyžařskou sezónu.

Pokud jste se právě rozhodli vyrazit si v zimě zalyžovat do Francie, tady jsou pro Vás některá (hojně navštěvovaná) střediska:

Les 2 Alpes, Chamrousse, Merribel, Superdevoluy, Aussois, Val Cenis, Les Menuires, Courchevel, La Norma, La Plagne, Les orres a Valmeinier.

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů do Francie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *