Tignes – francouzské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Francie | Úterý 16.Březen 2010 08:06

lyžování Francie - Tignes

Lyžařské středisko Tignes leží v nadmořské výšce od 1550 m.n.m. do 3460 m.n.m. Nachází se v Savojských Alpách ve Francii. Středisko se skládá ze tří areálů – Le Lavachet, Le Lac a Val Claret, který je položen nejvýše z těchto areálů, ve výšce 2100 m.n.m.

Ledovec Grande Motte

Středisko je ideální pro milovníky lyžování a dalších zimních sportů, zejména díky poloze u ledovce Grande Motte (3656 m.n.m.), který zajišťuje po celý rok možnost lyžování. Střediskoje propojeno s dalším lyžařským střediskem – Val d’Isére.

Ve středisku je celkem 150 kilometrů tratí rozdělených do 67 sjezdovek. Z toho je zde 10 černých (19 kilometrů), 16 červených (38 kilometrů), 40 modrých (89 kilometrů) a 1 zelená sjezdovka (4 kilometry). V areálech je i 99 sněžných děl.

Nejvíce oblíbenou sjezdovou tratí je ta z Grande Motte, která má převýšení 1400 metrů. Nejobtížnějším sjezdem je černá sjezdovka z Bellevarde do Val d’Isére s velmi prudkým závěrečným padákem.

Běžkaři mohou využít 20ti kilometrů běžeckých tratí.

Snowboardisté mají k dispozici snowpark ve Val Claret s možností boardercross a U-rampou.

Velké množství vleků a lanovek

Pro přepravu turistů je v provozu 17 kotevních vleků, 24 sedačkových lanovek, 3 kabinkové lanovky a také známá tunelová lanovka Ski Metro, která může přepravit za šest minut do výšky 3030 m.n.m. až 300 osob. Všechny vleky a lanovky spolu s těmi i ve Val d’Isére jsou pak schopny za hodinu přepravit až 135 000 osob.

Kromě toho si můžete vyzkoušet i paragliding, jízdu na sněžném skútru, bruslení, let helikoptérou, lezení po ledové stěně nebo potápění v zamrzlém jezeře.

Zábava v okolí Tignes

Po lyžování si můžete zaskočit do jedné z několika restaurací, barů, diskoték, navštívit aquapark, fitness, bowlingovou dráhu nebo tenisovou a squashovou halu.

Každý rok se zde konají závody světového poháru v lyžařské akrobacii, jízdě v boulích a jízdě na snowboardu.

Menší nevýhodou se může někomu zdát poněkud zastaralejší a jednoduché ubytování, jehož cena není také zrovna nejnižší.

Při pořizování skipasu máte možnost výběru ze dvou skipasů. Je to skipas Supetignes, který platí ve středisku Tignes, a skipas Escape Killy, který platí i ve Val d‘Isére.

Vzdálenost z Prahy do tohoto střediska lyžování ve Francii je 1140 kilometrů.

Ski mapa střediska Tignes

tignes-skimap

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Tignes