Rubriky
lyžování Francie

Val d’Isere – francouzské lyžařské středisko

Francie - Val d’Isere

Francouzské lyžařské středisko Val d’Isere leží v nadmořské výšce od 1550 m.n.m. – 3450 m.n.m. v Savojských Alpách. Je to druhé lyžařské středisko, které se nachází v tzv. lyžařském ráji Escape Killy. Se sousedním střediskem Tignes sdílí dohromady přes 300 kilometrů sjezdovek.

Lyžařský ráj Escape Killy

V samotném Val d’Isere je pak 140 kilometrů sjezdovek, které jsou rozděleny na 22 kilometrů zelených, 66 kilometrů modrých, 35 kilometrů červených a 17 kilometrů černých sjezdovek. Umělě zasněženo může být až 70% sjezdovek.

Velmi oblíbená je černá trať Face olympique de Bellevarde nebo červená Coupe du Monde; obě mají převýšení přes 1000 metrů. Trochu vzdálenější od střediska je ledovec Pissaillas, ale výlet sem se vyplatí, hlavně pro dost slušné sjezdovky a krásné panorama.

Přímo v srdci areálu se nachází i nově vytvořená plocha pro lyžaře začátečníky a rodinám, které se chtějí věnovat výuce lyžování svých ratolestí v bezpečí.

Běžkařům je k dispozici 21 kilometrů běžeckých tras.

Pro snowboardisty je ve středisku snowpark s halfpipe.

Jedno-sedačkové lanovky

O přepravu lyžařů se zde stará 41 kotvových vleků, 10 kabinkových lanovek, 2 více-sedačkové lanovky a 45 jedno-sedačkových lanovek. Všechny vleky a lanovky jsou schopny za hodinu přepravit až 135 000 osob.

Z po lyžování je pro lyžaře připraven krytý bazén, squashová hala, sauna, několik barů, restaurací a diskoték. Můžete si také vyzkoušet jízdu se psím spřežením, paragliding, využít na procházku zimní krajinou z několika udržovaných turistických tras nebo si zajít na bruslařskou dráhu.

Menší nevýhodou mohou vyšší ceny ubytování i poskytovaných služeb, což je zapříčiněno polohou střediska v prestižní oblasti a vysokou poptávkou, také větší počet lyžařů v hlavní sezóně, která trvá od listopadu do května.

Se skipasem Escape Killy si můžete zalyžovat i v sousedním středisku Tignes. Na jeden tento skipas pořídíte za 44,50 EUR a na šest dní za 218 EUR.

Z Prahy je toto středisko lyžování ve Francii vzdáleno 1140 kilometrů, z Brna je vzdáleno 1355 kilometrů.

Val d’Isere on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku Val d’Isere —> počasí Val d’Isere.

Informace o Val d’Isere jinde

Další informace o Val d’Isere na webu valdisere.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *