Rubriky
lyžování Slovensko

Ski Makov – slovenské lyžařské středisko

Ski Makov - slovenské lyžařské středisko

Lyžařské středisko Ski Makov leží v nadmořské výšce od 660 m.n.m. do 948 m.n.m. ve slovenské oblasti Javorníky. Nachází se v chráněné krajinné oblasti Kysuce, která zahrnuje pohoří Javorníky, Turzovskou vrchovinu, Kysucké Beskydy a Kysuckou vrchovinu. V bezprostřední blízkosti pak leží na území České republiky chráněná krajinná oblast Beskydy.

Udržované sjezdovky

Celkem je ve středisku 6 kilometrů tratí, které se dělí na 6 sjezdovek. Tyto sjezdovky jsou rozděleny na 4 kilometry červených a 2 kilometry modrých tratí. Sjezdovky jsou skvěle a pravidelně udržovány. Na červené sjezdovce dlouhé 1200 metrů je možné i noční lyžování. Bohužel zde nejsou černé ani červené sjezdovky.

Běžci na lyžích mají k dispozici turisticko-rekreační trať, která vede po hřebeni okolních vrchů. Trať se pak napojuje na hlavní hřeben Javorníků.

Pro přepravu turistů jsou v provozu 4 vleky (jeden speciálně pro malé děti – lyžaře), které za jednu hodinu přepraví až 2900 osob.

Bufet s občerstvením u vleku

Přímo u vleků se nachází bufet s možností občerstvení vevnitř nebo na venkovní zastřešené terase, odkud je nádherný výhled na lyžařské sjezdovky.

Návštěvníci mají k dispozici i půjčovnu lyží, snowboardů a ski servis. Pro lyžaře začátečníky se zde nachází i lyžařská škola a školka. Pro děti se navíc ve středisku nachází i Ski Fun park a půjčovna dětských skútrů.

Sezóna zde trvá přibližně 90 dní.

Z Prahy je toto středisko lyžování na Slovensku vzdáleno 385 kilometrů a z Brna je vzdáleno 187 kilometrů. Od centra Ostravy je Makov vzdálen pouhou hodinu jízdy autem. Kromě toho se dá do střediska dojet i vlakovou nebo autobusovou dopravou. Zastávky autobusu i vlaku jsou zhruba 2 kilometry od střediska, parkoviště pro automobily je pak hned u vleku.

V obci Makov, která je od lyžařského areálu vzdálena 2 kilometry, se nachází bankomat, směnárna, nádraží a stravovací a ubytovací zařízení.

Ski Makov on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve slovenském středisku Ski Makov —> počasí Ski Makov.

Ski mapa střediska Makov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *