Rubriky
lyžování Česko

Mosty u Jablunkova – lyžařské středisko v Beskydech

lyžování Česko - Mosty u Jablunkova

Lyžařské středisko Mosty u Jablunkova leží v nadmořské výšce od 550 m.n.m. do 700 m.n.m. v Beskydech. Mosty u Jablunkova jsou unikátní lyžařský areál v České republice se zaměřením na celoroční aktivity.

Sjezdové tratě

Celkem je ve středisku 5 sjezdových tratí, které mají dohromady 2,3 kilometrů. Tratě jsou rozděleny na 3 červené a 2 modré sjezdovky. Nejdelší tratí je červená, která měří 650 metrů a má převýšení 150 metrů. Je zde možné i noční lyžování, a to každý den od pěti hodin odpoledne do devíti hodin večer.

Běžkařům jsou zde k dispozici 4 běžkařské tratě, které jsou dohromady dlouhé 44 kilometrů. Hned v areálu je 2 kilometry dlouhý osvětlený běžkařský okruh, zbytek tvoří 3 tratě dlouhé 10,4 kilometrů, 9,6 kilometrů a 21,9 kilometrů.

Snowboardisté zde mají k dispozici jeden snowpark.

Pro přepravu turistů je v provozu 5 vleků, které jsou schopny za jednu hodinu přepravit až 2600 osob.

Bobová dráha nebo paintball

Po lyžování můžete vyzkoušet i bobovou dráhu (s celoročním provozem), lanovou dráhu, paintballové hřiště, venkovní trampolínu nebo venkovní umělou horolezeckou stěnu.

Ve středisku se nachází lyžařská a snowboardová škola a bufet.

Pro ty, kteří se budou chtít odreagovat od lyžování, může okolí Mostů u Jablunkova nabídnout Gorolské turistické informační centrum – skanzen lidové architektury, turistické známkové místo chata Skalka, dřevěný kostel Cyrila a Metoděje, je zde i naučná stezka Mionší (národní přírodní rezervace), archiv vojenské historie Těšínského Slezska, v Návsí se nachází muzeum se sbírkou tanků a bojových vozidel.

Jednodenní skipas v hlavní sezóně pořídíte pro dospělého člověka za 380,- Kč a pro dítě za 270,- Kč.

Z Prahy je toto středisko lyžování vzdáleno 416 kilometrů, z Brna je pak vzdáleno 217 kilometrů. Do střediska se však dá dostat i autobusem či vlakem, přičemž nejbližší vlakovou zastávkou je 612 metrů od lyžařského areálu vzdálená zastávka v obci Mosty u Jablunkova.

Ski mapa Mosty u Jablunkova

mostyUjablunkova-skimap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *