Rubriky
lyžování Česko

Ski areál Soláň – lyžařské středisko v Beskydech

lyžování Česko - Soláň

Lyžařský areál Soláň leží na severovýchodní straně pod hřebenem Soláně (640 – 860 m.n.m.) uprostřed Vsetínských vrchů, 11 kilometrů od Rožnova pod Radhoštěm a 45 kilometrů od Ostravy. Tento areál je vhodný zejména pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře, ovšem i pokročilí lyžaři si zde přijdou na své. Areál je otevřen každý den od 9ti hodin do 16ti hodin.

Sjezdové tratě

Celkem je ve středisku 1725 metrů tratí, které jsou rozděleny na tři červené a jednu modrou. Červené sjezdovky měří 750 metrů, 550 metrů a 380 metrů, a modrá sjezdovka měří 45 metrů. Všechny tratě jsou upravovány a všechny kromě druhé červené mohou být i uměle zasněžovány. Je zde i možnost večerního lyžování od 18 hodin do 21 hodin.

Pro snowboardisty se v areálu nachází i snowpark, který však není uměle zasněžován, proto závisí jeho otevírací doba na sněhových podmínkách.

Dlouhé běžecké tratě

Běžci na lyžích mají k dispozici dvě běžecké tratě: trať Soláň Bumbálka je dlouhá 17 kilometrů, trať Soláň – Vsácký Cáb je dlouhá 15 kilometrů.

Pro přepravu lyžařů se zde nachází dva vleky a jedno dětské lano. Tyto dva vleky a lano jsou schopny za jednu hodinu přepravit 1410 osob. V areálu se nachází i parkoviště 50 metrů od sjezdovky a je zdarma.

U sjezdovky se nachází bufet, kde je možnost občerstvení, a je zde i restaurace. Návštěvníci mají k dispozici i lyžařskou a snowboardovou školu. Najdete zde i půjčovnu lyží a snowboardů a skiservis. Mimo sjezdovky je dovoleno sáňkování.

Celodenní skipas pořídíte pro dospělého za 250 Kč a pro dítě za 200 Kč, dále máte na výběr i z dopoledního či odpoledního skipasu nebo skipas na 2, 3 a 4 hodiny. Pokud jedete do střediska Soláň na delší dobu, je nejlepší pořídit si šestidenní skipas pro dospělého za 1250 Kč a pro dítě za 1000 Kč. V ceně není zahrnuto večerní lyžování.

Dostupné služby

Vleky: 2
Lanovky: 0
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna: –
Lyžařská škola: –
Noční lyžování: ano
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: 4

Ski mapa střediska Soláň

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *