Rubriky
lyžování Švýcarsko

Laax – švýcarské lyžařské středisko

lyžování Švýcarsko - Laax

Lyžařské středisko Laax leží v nadmořské výšce 3018 m.n.m. Spíše než o středisko se jedná o menší lyžařský areál, který spolu s dalšími dvěma areály – jsou to Films a Falera – tvoří obrovské lyžařské středisko ležící v nadmořské výšce od 1100 m.n.m. do 3018 m.n.m. V Česku bohužel není toto středisko moc známé, což je škoda, protože středisko nabízí stejně tak dobré podmínky k lyžování a dalším zimním sportům jako další švýcarská střediska. Tyto tři areály leží v Glarnerských Alpách ve Švýcarsku.

Laax je menší lyžařský areál

V samotném Laax je celkem 12 kilometrů sjezdovek, jedna lanovka a jeden vlek. V celém středisku je však 220 kilometrů tratí, které jsou rozděleny na 86 kilometrů černých, 71 kilometrů červených a 63 kilometrů modrých sjezdovek.

Běžci na lyžích mají k dispozici v okolí celého střediska 60 kilometrů běžeckých tratí (za poplatek 4 EUR na jeden den).

Pro přepravu turistů je v celém středisku 8 vleků, 8 sedačkových lanovek a 11 kabinkových lanovek. Všechny vleky a lanovky jsou schopny za jednu hodinu přepravit až 40 000 osob.

Ledovec Vorab dodává sněhovou jistotu

Sněhovou jistotu dává středisku ledovec Vorab, na kterém si kromě carvingu a snowboardingu můžete vyzkoušet i telemarkové lyžování či jízdu na zábradlích / railech nebo na rampě. Nejvíce je však středisko proslulé velkým výběrem freeride aktivit – např. 40 kilometrů neupravovaných sjezdovek označených žlutou barvou, neb dokonce i neznačené sjezdy. Tyto freeride jízdy jsou však určeny výhradně pro zkušené lyžaře a to ještě za předpokladu, že budou respektovat stupně hrozícího lavinového nebezpečí.

Každoročně se v Laax také pořádají různé závody, nejznámější je jistě Světový pohár FIS ve skicross a Světový pohár FIS v snowboardingu.

Po lyžování si můžete zajít do jedné z mnoha restaurací, barů a klubů, kaváren či do divadla. Nebo také můžete využít možnosti zahrát si curling, kulečník, squash nebo tenis. Těm, kteří nechtějí jen odpočívat, nabízí středisko možnost vyzkoušet si paragliding, zúčastnit se letu balónem, vydat se na pěší túru po udržovaných turistických chodnících, projet se v saních s koňským spřežením, zabruslit si na bruslařské dráze nebo sáňkovat na sáňkařských drahách, z nichž na jedné je možné i noční sáňkování.

Sezóna zde začíná na začátku prosince a končí na konci dubna. Skipas na jeden za dospělého člověka pořídíte za 67 CHF a na šest dní za 315 CHF. Z Prahy je toto lyžařské středisko ve Švýcarsku vzdáleno 679 kilometrů a z Brna je vzdáleno 886 kilometrů.

Laax on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve švýcarském středisku Laax —> počasí Laax.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *