Rubriky
lyžování Švýcarsko

Portes du Soleil – švýcarské lyžařské středisko

lyžování Švýcarsko - Portes du Soleil

Lyžařské středisko Portes du Seil leží v nadmořské výšce od 1000 m.n.m. do 2277 m.n.m. Nachází se na švýcarsko-francouzské hranici jižním směrem od Genfer See, v Savojských Alpách. Oblast Portes du Soleil (v překladu „Brány ke slunci“) je obklopena městy s lyžařskými areály jako je například Avoriaz, Les Gets, Champéry nebo Les Crosets.

Portes du Soleil je vhodné pro rodiny s dětmi

Celá oblast středisek je vhodná jak pro rodiny s dětmi a začátečníky, tak i pro zkušené lyžaře toužící po adrenalinových zážitcích. Díky vysoké nadmořské výšce je zde téměř stoprocentní jistota sněhu v hlavní sezóně, v nižších polohách střediska pak pomáhají sněhová děla.

Celkem je zde 650 kilometrů tratí, které jsou rozděleny na 70 kilometrů černých, 250 kilometrů červených a 330 kilometrů modrých (potažmo zelených) tratí. Je zde i možnost nočního lyžování.

Švýcarská strana Portes du Seil nabízí opravdu náročné tratě pod Pointe de Mossette. Nejdelší sjezdovkou je červená Chamossiére-Morzine, která měří 11,5 kilometrů a má převýšení 1000 metrů. Nejtěžší sjezdovkou je pak Grand Conche (ve středisku Les Crosets), která měří 3 kilometry a má převýšení 454 metrů.

Běžci na lyžích mají k dispozici 214 udržovaných běžeckých tratí. Pro snowboardisty je zde i několik snowparků s halfpipe, slides, boardercross, jumps nebo quaterpipe.

Turisty přepravuje neuvěřitelných 194 vleků a lanovek

K přepravě turistů je v provozu 102 kotvových vleků, 79 sedačkových lanovek a 13 kabinkových lanovek. Lanovky a vleky jsou schopny za jednu hodinu přepravit až 254 000 osob.

Po lyžování můžete navštívit jednu z mnoha restaurací, barů, diskoték, nákupní centrum nebo si zajít zabruslit na kluziště a také můžete sáňkovat na jedné z několika sáňkařských sjezdovkách.

Můžete také vyzkoušet let na rogalu, paragliding, curling nebo se projet v saních s koňským spřežením, zahrát si v tenisové hale, zahrát si kulečník, nebo se vydat na procházku po udržovaných turistických trasách.

Sezóna zde začíná v polovině prosince a končí na začátku dubna.

Vzdálenost z Prahy do tohoto lyžařského střediska ve Švýcarsku je 938 kilometrů a z Brna je středisko vzdáleno 1144 kilometrů.

Dostupné služby v Portes du Soleil

Vleky: 102
Lanovky: 92
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna: ano
Lyžařská škola: ano
Noční lyžování: ano
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: –

Portes du Soleil on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve švýcarském středisku Portes du Soleil —> počasí Portes du Soleil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *