Rubriky
PR

Paralympijské hry Vancouver 2010

Paralympijské hry Vancouver 2010

Normální zimní olympijské hry ve Vancouveru jsou u konce, ale dne 12. března 2010 byly zahájeny zimní paralympijské hry. Paralympiáda 2010 začala!

Šedivá loď, která v jednu hodinu odpoledne dne 12. března 2010 proplouvala mostem Granville Street Bridge byla střežena helikoptérou a plula do zátoky False Creek směrem k paralympijské vesnici.

Helikoptéra střežila paralympijský oheň, který cestoval z Ottavy od 3. března 2010. Předtím než dorazil do Vancouveru, tak prošel jedenácti významnými lokalitami Kanady.

Do slavnostního zahájení se zapojilo celkem 5055 účinkujících. Nejmladšímu účastníkovi zahájení bylo 6 let a tomu nejstaršímu 92 let. Velkolepá událost začala v 18 hodin kanadského času. Česká výprava v čele s Annou Kulišovou vstoupila na plac jako čtrnáctá země v pořadí a pro české paralympioniky mohla začít. Paralympiáda Vancouver dostala znovu do podvědomí novin a televizních stanic.

Celkem je na paralympiádě 20 českých sportovců, kteří budou českou republiku reprezentovat v lyžování a ve sledge hokeji. Největší kandidátkou na medaili z české výpravy je lyžařka Anna Kulíšková, ale k ní určitě patří i sledge hokejisté. Bohužel jim, ale první zápas s Japonskem nevyšel a prohráli 2:1. Jedinou branku českého týmu vstřelil Zdeněk Hábl, který je nejrychlejším českým sledge hokejistou. V druhém zápase se také neradovali čeští reprezentanti, protože podlehli USA 3:0. Budeme doufat, že vyhrají alespoň poslední zápas ve skupině, protože české sledge hokejisty ještě čeká zápas s Korejskou republikou, který je na programu zítra od 19 hod našeho času.

Největší lyžařskou nadějí je Anna Kulišová, která závod ve sjezdu pojede ve čtvrtek 18. března 2010 od 19 hod našeho času. Této mladé talentované slepé české lyžařce je 24 let a na minulé paralympiádě v Turíně získala stříbrnou medaili, která byla jedinou medailí české výpravy.

Budeme držet českým paralympionikům palce a doufáme, že přivezou z Vancouveru alespoň jednu medaili!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *