Rubriky
lyžování Švýcarsko

Grindelwald – švýcarské lyžařské středisko

Lyžování ve Švýcarsku je čím dál tím více vyhledávané. Grindelwald patří mezi jedno z nejstarších evropských horských středisek. Nachází se v krásném údolí Berner Oberland na severu Alp. Na jedné straně jsou vysoké hory, místo pro horolezce nebo zkušené lyžaře, a na druhé straně na hřebenech Grosse a Kleine Scheidegg je dokonalé místo pro lyžaře všech kategorií.

Pro zkušené i začátečníky

Vyžití si zde zkrátka najdou jak zkušení lyžaři, tak začátečníci, ale i snowboardisté všech chutí. Grindelwald je velmi krásné, historické středisko, největší v regionu Jungrau. První osobou na lyžích zde byl Angličan Gerald Fox v roce 1881. Nyní se sem sjíždí lyžaři a snowboardisté z nejrůznějších částí světa.

Švýcarské lyžařské středisko Grindelwald má přístup k 213 km sjezdových tratí. Nachází se zde 50 samostatných sjezdovek, obsluhovaných 20 lanovkami a lyžařskými vleky. Přepravní kapacita vleků je zhruba 42 tis. lyžařů či snowboardistů za hodinu.

Nachází se zde 15 černých sjezdovek o celkové délce 29 km, dále zde je 24 červených tratí o celkové rozloze 81 km a v neposlední řadě zde jsou také modré sjezdovky, konkrétně jich zde je 16 o celkové délce 50 km. Pro milovníky běžeckého lyžování je zde připraveno 40 km upravovaných běžeckých tratí a pro snowboardisty je zde připraven snowpark, superpie, Funpark, U-rampa a jumpstreet. V případě potřeby je Grindelwald schopen až 90 km svých sjezdových tratí zasněžovat, ve výbavě má 150 sněhových děl.

Výhodný skipas

Pokud si vyberete vhodný skipas můžete si lyžování ve Švýcarsku vychutnat ještě o kapku více, jelikož skipas vám umožňuje lyžovat i v dalších lyžařských střediscích, konkrétně v Mürren a Wengen. Tyto dvě střediska, stejně jako Grindelwald patří do areálu Jungrau Topski.

Asi jako v každém kvalitním lyžařském středisku i zde najdete mnoho užitečných služeb. Nachází se zde půjčovna lyží, běžek a snowboardů, opravna lyží nebo dětská školka. Působí zde lyžařská škola Grindelwald Sports, která nabízí širokou škálu lekcí včetně horolezectví. K odpočinu a k nabrání nových sil vám zde můžou pomoci kavárny a bary. Obec má obrovskou škálu restaurací a je opravdu z čeho vybírat. Dále je vám tu k dispozici sportovní centrum s bazénem, wellnes centrum se saunou a masážemi, curling brusléni, bowling, kino, sáňkování, poznávací procházky aj.

Pokud jste se tedy rozhodli pro lyžování ve Švýcarsku a zvolili jste si právě středisko Grindelwald, můžete se za tímto cílem vydat pohodlně autem. Dále zde existují tři letiště, vzdálené od střediska asi 2 hodiny jízdy. A tak není problém si zajet do Švýcarska na víkend či na krátké dovolené.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *