Rubriky
lyžování Itálie

Vialattea – italské lyžařské středisko

Vialattea - italské lyžařské středisko

Lyžařské středisko Vialattea leží v nadmořské výšce 1359 – 2808 m.n.m. Skládá se z pěti vzájemně propojených lyžařských areálů – Sestriere, Sansicario, Sanze d’Oulx, Cesana a Claviera. Celkem je zde 400 kilometrů vzájemně propojených tratí rozdělených do 203 sjezdovek. Z toho je zde 40 (85 kilometrů) černých, 111 (220 kilometrů) červených a 52 (95 kilometrů) modrých sjezdovek. Lyžaři mají i možnost nočního lyžování na osvětlené závodní trati. Při nedostatku sněhu může být uměle zasněženo až 66% sjezdovek. Běžkaři mají k dispozici 100 kilometrů běžeckých tratí.

Pro snowboardisty 4 snowparky

Snowboardistům udělají radost 4 snowparky v Sestriere, Sansicario, Claviere a Sauze d’Oulx, ve kterých najdou mimo jiné i half pipe a boardercross.

Nejen pro lyžaře, ale i pro snowboardisty je navíc ve středisku možnost free ride jízdy.

Pro přepravu turistů je v provozu 77 lanovek a vleků, z čehož je zde 5 kabinkových lanovek, 38 sedačkových lanovek a 33 vleků.

Přes 600 instruktorů lyžování a snowboardingu

Turisté mají k dispozici 12 lyžařských škol, ve kterých je přes 600 instruktorů.

Středisko nabízí velkou možnost aktivit po lyžování. Turisté mohou vyzkoušet čytřbobovou dráhu v Cesane (je to olympijská trať), vyzkoušet si skialpinismus, jízdu se psím spřežení nebo heliski.

Ti, kteří touží po lyžování spíše jen po odpočinku, mohou navštívit jednu z několika restaurací, barů, klubů nebo fun parků.

V nabídce pro lyžaře je jeden skipas – skipas Viallatea, který platí ve všech pěti areálech a navíc umožňuje den jízdy ve středisku Montgenevre a i lyžování v Pragelato, které bylo nedávno spojeno s Viallateou lanovkou. Děti do osmi let lyžují ve Viallatea zadarmo.

Menší nevýhodou může být vyšší ceny za ubytování, skipas a další služby, což je zapříčiněno celosvětovou známostí tohoto střediska lyžování ve Francii.

Z Prahy je toto středisko vzdáleno 1100 kilometrů a z Brna 1190 kilometrů.

Vialattea on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v italském středisku Vialattea —> počasí Vialattea.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *