Rubriky
PR

Na hory bez cestovního pojištění? Zbytečný hazard, který se vám může vymstít

Neštěstí prý nechodí po horách, ale po lidech. V lidovém moudru je hodně pravdy, což ovšem neznamená, že se vám na dovolené v zahraničí nemůže nic stát. Naopak byste měli dbát zvýšené opatrnosti, protože úrazy, ke kterým dochází na sjezdovkách, mohou být velmi ošklivé. V každém případě byste si měli sjednat kvalitní cestovní pojištění, protože „modrá kartička“ vaší zdravotní pojišťovny vám může být k ničemu.

Proč cestovní pojištění na horách potřebujete?

V rámci EU sice máte nárok na ošetření ve státních zdravotnických zařízeních, ale pouze za podmínek jako pro místní pojištěnce. To může v praxi znamenat nemalé doplatky, a dokonce i úhradu celého zákroku, který vám bude proplacen až zpětně. Ještě větší problém může nastat v případě, že se v blízkém okolí sjezdovky nachází pouze soukromé kliniky – pak vám běžné zdravotní pojištění nepomůže. A není z něj hrazen ani zásah horské služby.

Vyberte si správný produkt

Cestovní pojištění na hory by mělo odpovídat aktivitám, které se během pobytu chystáte provozovat. Důkladně si pročtěte podmínky a seznamte se s výčtem sportů zahrnutých v základní ceně. Některé pojišťovny nabízí slušný rozsah krytí již v základní ceně. Například u ERGO pojišťovny jde o více než stovku rekreačních sportů. Ovšem za podmínky, že jsou provozovány na rekreační úrovni. Chcete-li se zúčastnit závodu či soutěže, musíte si zaplatit připojištění – klasické pojištění pro lyžaře vám v takovém případě nebude stačit.

Záleží také na tom, zda se budete na lyžích či snowboardu pohybovat pouze po vyznačených trasách. Pokud holdujete tzv. freeridingu, měli byste si sjednat připojištění extrémních sportů. To mimo jiné zahrnuje také horolezectví a vysokohorskou turistiku v nadmořské výšce nad 5000 m.

Nezapomeňte, že díky cestovnímu pojištění sice dostanete finanční kompenzaci, ale s následky úrazu se můžete potýkat po zbytek života. Proto se na horách chovejte zodpovědně vůči sobě i ostatním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *