Rubriky
lyžování Itálie

Madesimo – italské lyžařské středisko

lyžování Itálie- Madesimo

Italské lyžařské středisko Madesimo leží v nadmořské výšce od 1082 m.n.m. do 2880 m.n.m. Nachází se v italském údolí Val Chiavenna, západně několik kilometrů od švýcarských hranic (za švýcarským Svatým Mořicem). Oblíbené je hlavně díky výborným sněhovým podmínkám, které zde panují díky poloze střediska ve vysoké nadmořské výšce.

Italské údolí Val Chiavenna

Ve středisku je celkem 49 kilometrů sjezdových tratí, které jsou rozděleny na 34 sjezdovek. Tyto sjezdovky jsou rozděleny na 5 černých (8 kilometrů), 15 červených (26 kilometrů) a 16 modrých (15 kilometrů) sjezdovek. Uměle zasněženo může být necelých 70% tratí. Menší nevýhodou je sice pouhých necelých 50 kilometrů sjezdovek, avšak kvalita tratí to vynahrazuje. Oblíbené černé „padáky“ jsou vhodné opravdu jen pro zkušené lyžaře, stejně tak i ve většině případů strmé a příkré červené tratě. Pro začátečníky jsou připraveny i dlouhé modré sjezdovky.

Pro běžkaře je zde udržováno 25 kilometrů běžkařských tratí. Snowboardisté mají k dispozici jeden snowpark s možností halfpipe.

Celkem 12 přepravních zařízeních

K přepravě turistů jsou v provozu 3 kabinkové lanovky a 9 sedačkových lanovek. Všechny lanovky dohromady jsou schopny přepravit za jednu hodinu až 25 000 osob. Velmi moderní lanovky vám umožňují pohodlnou a kratší cestu, než jaká by byla na klasickém vleku či kotvě, které ve středisku opravdu nenajdete.

Po lyžování nabízí středisko Madesimo klasický zástup činností. Můžete se zúčastnit výletů na sněžnicích, zabruslit si, zajít si zaplavat do místního bazénu, zahrát si tenis nebo squash či jen navštívit jednu z několika restaurací, barů nebo diskoték. Můžete také vyzkoušet jízdu na sněžném skútru, paragliding,

Skipas Madesimo / Valchiavenna platí pro skiareál Madesimo – Campodolcino, který pořídíte na jeden den za 34 EUR a na šest dní za 156 EUR.

Hlavní sezóna trvá od poloviny prosince do konce dubna. Z Prahy je toto středisko vzdáleno 725 kilometrů, z Brna je pak vzdáleno 870 kilometrů.

Madesimo on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v italském středisku Madesimo —> počasí Madesimo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *