Rubriky
lyžování Česko

Lipno – lyžařské středisko na Šumavě

Lyžařské středisko Lipno leží v nadmořské výšce od 700 m.n.m. do 900 m.n.m. Nachází se v části Šumavy na sever od lipenské nádrže. Tato oblast je známá svým krátkým pohořím, bez nijakých ostrých hřebenů. Lipenský areál na Kramolíně je proto položen hlavně na pomezí hor a podhůří.

Sjezdovka na Lipně pro rodiny s dětmi

Sjezdovky se musí spokojit jen se 190ti metrovým převýšením a se spíše mírnějšími svahy. Proto je středisko vhodné zejména pro rodiny s dětmi, pro začátečníky lyžaře i začátečníky snowboardisty.

Nejoblíbenější sjezdovkou je tzv. Jezerní sjezdovka, která je dlouhá více jak jeden kilometr, a která má sklon ani ne 15°. Vede z Kramolína podél 4sedačkové lanovky přímo až do hotelového střediska Lipno.

Slušných 10 kilometrů sjezdovek

Dohromady je ve středisku 10 kilometrů sjezdovek, které jsou rozděleny na 8 kilometrů modrých a 2 kilometry červených sjezdovek. Je možné i večerní lyžování, a to na osvětlených sjezdovkách Pánská a Dámská – obě jsou červené, v čase od 17.45 do 20.45.

Středisko má skvěle zařízené lyžařské školky, díky čemuž se řadí mezi nejlepší lyžařské školky v České republice vůbec. Výsledkem je, že téměř třetina návštěvníků střediska je mladší 12ti let.

Pro běžkaře je zde celkem 5 běžkařských tratí dohromady dlouhých 50 kilometrů.

Pro snowboardisty je ve středisku i snowpark s dráhou dlouhou 600 metrů.

Celkem jsou ve středisku 3 lanové dráhy a 5 kotevních vleků. Všechny lanovky a vleky jsou schopny za hodinu přepravit až 11 500 osob.

Středisko nabízí kromě lyžování i bobovou dráhu, lyžařskou školu a školku, půjčovnu lyží a snowboardů, snowtubingovou dráhu, vyjížďky na saních a samozřejmě v případě problémů i pomoc horské služby.

V areálu se nachází i poněkud skromnější Aquaworld s několika menšími bazény a saunami. Mimo to, pokud je v zimě pořádný mráz, dá se i bruslit na zamrzlé hladině lipenské přehrady, kde bývá každý rok připravená bruslařská dráha o délce zhruba 10 kilometrů. Dá se zařídit i výlet na sněžnicích do šumavského národního parku nebo let balónem.

Informace o Lipně jinde

Lipno – další informace na webu Lipno.cz

Lyžování Lipno – informace na webu lipno-in.cz

Ski mapa střediska Lipno

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *