Rubriky
lyžování Česko

Ještěd – lyžařské středisko v Jizerských horách

Lyžařské středisko Ještěd nacházející se v Libereckém kraji přímo nad městem Liberec, leží v nadmořské výšce od 540 m.n.m. do 1000 m.n.m. Zeměpisně patří pod Ještědský hřbet, ale ze zvyku bývá zařazován spíše k Jizerským horám. Ještěd je jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších lyžařských oblastí v České republice.

Náročné i nenáročné sjezdové tratě

Středisko je rozděleno na severní a jižní část. Jižní svahy neboli Pláně, jsou mírnější a kratší, zato ale dost široké, že se je nebude bát sjet žádný začátečník. Oproti tomu jsou severní svahy dlouhé a prudké, místy i velmi úzké a v zimních měsících i často zledovatělé.

Celkem je zde 11 kilometrů tratí rozdělených do 12 sjezdovek, které se dělí na 2,8 kilometru modrých (29%), 7,2 kilometru červených (60%) a 0,9 kilometru černých (11%) sjezdovek. Uměle zasněženo pak může být 9 kilometrů sjezdovek. Je možné i noční lyžování, a to na sjezdovce o délce 0.4 kilometrů.

Velké množství běžeckých tras a snowpark

Pro běžkaře jsou zde udržovány 17,8 kilometrů běžeckých tratí.

Snowboardistům je k dispozici jeden snowpark.

Lyžařské tratě jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi, ale ani velmi zkušení a nároční lyžaři se nebudou cítit ochuzeni.

Pro přepravu turistů je zde v provozu 6 kotevních vleků, 2 sedačkové lanovky, 1 sedačková lanovka expres a 1 visutá kabinka. Za hodinu jsou všechny lanovky i vleky schopny přepravit až 11 000 osob.

Lyžařská škola i půjčovna se skiservisem

Středisko nabízí lyžařskou školu pro dospělé i lyžařskou školku pro menší začátečníky – lyžaře. Nachází se zde i bufet, několik občerstvení, půjčovna lyží a snowboardů i skiservis.

Sezóna začíná na začátku prosince a končí koncem března.

Cena skipasu za dospělého na jeden den činí 550 Kč, na šest dní za 2200 Kč.

Z Prahy jezdí skibus přímo až do střediska, kdy za cenu jízdenky získáte nejen cestu tam i zpět, ale navíc i celodenní skipas. Dobře dostupné je středisko i z měst v Německu.

Ještěd on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v českém lyžařském středisku Ještěd —> počasí Ještěd.

Informace o Ještědu jinde

Předpověď počasí a webkamera Ještěd – na webu zimni-strediska.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *