Hochkar – rakouské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Rakousko | Čtvrtek 1.Duben 2010 08:10

lyžování Rakousko - Hochkar

Lyžařské středisko Hochkar leží v nadmořské výšce od 1380 m.n.m. do 1808 m.n.m. Středisko najdete v Gostlingských Alpách v Dolním Rakousku, 70 kilometrů od města Ybbs an der Donau. Celkem je ve středisku 17,6 kilometrů upravených sjezdových tratí čítající 16 sjezdovek. Tratě jsou rozděleny na 3 černé (4,1 kilometrů), 8 červených (11 kilometrů) a 5 modrých (3,6 kilometrů) sjezdovek.

Sjezdovka Karabfahrt

Nejtěžší sjezdovkou je Karabfahrt, která je dlouhá 1,5 kilometru a má převýšení 380 metrů. Je zde možné i večerní lyžování, a to na sjezdovce pro začátečníky, trať je dlouhá 0,6 kilometru a má převýšení 104 metrů.

Běžci na lyžích mají k dispozici vyhlídkovou běžeckou trať Hochreit ve výšce 800 – 900 m.n.m. V okolí je však další spousta běžeckých tratí, o které se Hochkar dělí se sousedními lyžařskými areál. Stopy dohromady měří bezmála 70 kilometrů. Tratě jsou různých obtížností, nejvíce je však červených tratí.

Ráj pro snowboardisty

Snowboardisté do Hochkar jezdí rádi, často je středisko nazýváno i Mekkou rakouských snowboardistů. Pro přepravu turistů jsou v provozu 3 vleky, 3 čtyřsedačkové lanovky a 2 dvousedačkové lanovky. Všechny lanovky a vleky jsou schopny za jednu hodinu přepravit až 16 000 osob.

Z aktivit po lyžování nabízí středisko možnost vyjížďky na saních s koňským spřežením, bruslení na bruslařské dráze, sáňkování na sáňkařské dráze, můžete si vyzkoušet paragliding nebo let rogalem. Pro ty, kteří si chtějí spíše odpočinout, nabízí středisko možnost zahrát si tenis v tenisové hale, zajít si do sauny nebo do solária či se projet na koních v jízdárně nebo otevřené krajině. Odpočinek pak můžete najít v jedné z několika restaurací, barů, kaváren, vinném sklepě nebo v divadle.

Skipas pro dospělého v hlavní sezóně na jeden den pořídíte za 31 EUR a na šest dní za 140 EUR, pro děti skipas v hlavní sezóně na jeden den pořídíte za 16 EUR a na šest dní za 70 EUR.

Sezóna zde začíná na začátku prosince a končí v polovině dubna.

Z Prahy je rakouské lyžařské středisko Hochkar vzdáleno 360 kilometrů a z Brna 290 kilometrů.

Ski mapa střediska Hochkar

hochkar-skimap