Zuberec – slovenské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Karolína Hornová | Kategorie: lyžování Slovensko | Pondělí 14.Únor 2011 07:49

lyžování Slovensko - ZuberecSlovenské horské město Zuberec leží v Západních Tatrách, nedaleko polských hranic a také nedaleko dalšího lyžařského střediska Roháče – Spálená dolina. Lyžařský areál je umístěn nedaleko od města, takže nemusíte mít strach, že to budete mít na sjezdovku (a hlavně potom zpátky domů) daleko.

Dva menší lyžařské areály

Lyžařský areál se dělí na dva menší, Milotín a Janovky, které jsou vzájemně propojeny. Dohromady je zde necelých šest kilometrů sjezdovek, co do počtu je jich osm – pět modrých a tři červené. Areál je ideální zejména pro začátečníky a rodiny s dětmi. Nejen že zde můžete využít služeb lyžařské školy, kde se postarají o výuku vašich dětí (nebo i vaši), ale celkově je nezalesněný areál velmi přehledný a nikdo zde nemusí mít strach, že zabloudí. Pokud vám sjezdovky zde nebudou stačit, můžete navštívit sousední středisko Roháče – Spálená dolina, kde na vás čeká dalších pět kilometrů sjezdovek, na něž vás vyveze celkem sedm osobních vleků. Prohloupili byste, kdybyste si s sebou také nepřibalili běžky: rozsáhlý areál běžeckých tratí v Roháčské dolině přímo vybízí k proběhnutí.

Ideální místo pro ubytování

Co se týče ubytování, je Zuberec z této oblasti optimální: vybrat si můžete z ubytovacích kapacit různých typů a kategorií (od hotelů s bazénem až po apartmány) a je zde také informační centrum, kde vám poradí třeba s trasou zimního vysokohorského výletu. Po lyžování toho ale můžete dělat mnohem více. Určitě se doporučuje zajet do léčivých termálních lázní v Oravicích nebo Bešeňové nebo do aquaparku Tatralandia, jehož návštěvu ocení především děti. Můžete si také jít zabruslit nebo zasáňkovat. V městečku Zuberec máte na výběr také z mnoha příjemných podniků, kam by bylo škoda nezajít a neochutnat tradiční slovenské speciality. Ať už jde o jídlo či pití, určitě neprohloupíte. Na pamětníky zde zároveň dýchne i nostalgická atmosféra lyžařských zájezdů z předrevolučních let, ovšem tentokrát v tom dobrém slova smyslu.

Ski mapa střediska Zuberec