Zalyžujte si ve Ski areálu Bílá

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Veronika Březinová | Kategorie: lyžování Česko | Neděle 6.Leden 2013 12:07

Ski areál Bílá

Lyžařské středisko Bílá se nachází v Beskydech, přesněji v údolí řeky Bílé Ostravice. Samotný lyžařský areál s vleky se rozkládá v nadmořské výšce od 518 do 774 metrů. Pohodlně se sem dostanete po státní silnici, která vede z Frýdku-Místku a auto nebo autobus zaparkujete na parkovišti, které se nachází bezprostředně u areálu, a má kapacitu asi pro 650 vozidel.

Sjezdovky

Ve Ski areálu Bílá naleznete mnoho sjezdovek všech možných obtížností, včetně těch nejtěžších. Kromě takových sjezdovek má areál ale i sjezdovky závodní, které jsou vybaveny novými měřícími zařízeními. Žádnou výjimkou nejsou ani ryze dětské sjezdovky. Pokud v Beskydských horách málo sněží, i tento skiareál může své sjezdovky uměle zasněžovat technickým sněhem. Na některých z nich najdete dokonce i osvětlení, které umožňuje lyžovat ve večerních hodinách.

Lanovky a vleky

Kromě jedné čtyřsedačkové lanovky v tomto ski arálu naleznete i tři další vleky. Jeden z nich je dokonce speciálně určen na večerní lyžování. Otevírací doba je u všech těchto přepravních zařízení stejná, takže si zylažujete od 08:30 ráno a zavírá se v 16:00 odpoledne, pokud tedy nejde o večerní lyžování, které je od 18:00 do 21:00. Kromě těchto vleků a lanovek je zde i speciální koberec pro nejmenší začátečníky.

Snowpark a běžecké tratě

Pokud zrovna nejste příznivci lyžování, můžete se se svou snowboardovou výbavou uchýlit do snowparku a zkusit si zde různé atrakce. Samozřejmostí jsou i 4 trasy běžeckých tratí, které si jistě užijí všichni příznivci tohoto zimního sportu. Vydat se můžete na okruhy dlouhé 30, 20, 15 a 10 kilometrů. Dále se můžete také vydat na zimní túru, protože na těchto horách je mnoho turistických tras.

Lyžařská škola SUN Ski

Tato škola není pouze pro lyžaře, ale i pro začátečníky, kteří se chtějí naučit na snowboardu nebo na lyžích. Je součástí největší sítě takových škol v celé České republice, a může se pyšnit velmi kvalitními službami a vysoce vzdělanými instruktory. Jak jezdit na lyžích či snowboardu se zde mohou učit nejen ti nejmenší, ale i dospělí. Vyučují zde děti od 3 let ve velmi kvalitním dětském parku, který je těm nejmenším šitý na míru. Dále se zde vyučuje i carving a škola provozuje i svou vlastní půjčovnu zimního vybavení. Kromě lyží a snowboardu vám zapůjčí například sněžnice nebo snowblades. Škola má dvě kanceláře, a jejich otevírací doba je: Kancelář JIH denně 8,00 – 21,00 (v neděli jen do 16,30). Kancelář SEVER denně 8,30 – 16,30 (úterý – pátek zároveň 17,45 – 21,00). Jejich email je bila@sunski.cz a bezplatné telefonní číslo 800 188 885.

SKI servis JOB

Součástí každého dobrého lyžařského areálu musí být i servis pro zimní zařízení, takže není divu, že jeden takový naleznete i v areálu Bílá. Broušení lyží vás vyjde asi na 250,-, seřízení vázání na 65,-, broušení snowboardu na 100,-,montáž sjezdového vázání od 250,- a toho běžeckého od 130,-. Dále si zde ale můžete koupit další zimní vybavení, jako jsou brýle nebo rukavice a součástí servisu je i půjčovna, takže vše budete mít pohromadě na jednom místě.

Stravování a ubytování

V této lyžařské lokalitě naleznete přes 15 ubytovacích zařízení všech cenových kategorií. Ubytovat se budete moci přímo u areálu, ale několik hotelů se nachází i několik kilometrů za střediskem. Ubytovací kapacity jsou v rozmezí od 40 lůžek až do 150 míst. Nenaleznete zde ale jenom hotely, k dispozici vám budou i horské chaty či osady. Pokud si budete chtít po náročném dni užít trochu pohodlí a zarelaxovat, k dispozici vám budou termální bazény i wellness.

Dostupné služby v areálu Bílá

Vleky: 3
Lanovky: 1
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna zimního vybavení: ano
Lyžařská škola: ano
Noční lyžování: ano
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: 6 včetně jedné spojovací sjezdovky
Otevírací doba: 08:30 – 16:00

Mapa ski areálu v Bílé

Ceník permanentek – sezóna 2012 / 2013

Web kamery

Pokud vás zajímá současné počasí nebo lyžařské podmínky, které jsou momentálně ve Ski Areálu Bílá, podívejte se na jednu z webkamer na oficiálních webových stránkách střediska.