Rubriky
lyžování Česko

Vítkovice – lyžařské středisko v Krkonoších

Lyžařský areál Vítkovice se nachází v nadmořské výšce 733 m.n.m. – 865 m.n.m. Leží v západní části Krkonoš na cestě z Jilemnice na Horní Mísečky. V okolí střediska Vítkovice se nachází 3 menší lyžařské areály – Aldrov (2,5 kilometru sjezdovek), Vurmovka (1,5 kilometru sjezdovek) a Janova Hora (1 kilometr sjezdovek). Všechny areály jsou propojeny skibusem a je možní i zakoupení společného skipasu.

Hlavní lyžařský areál v oblasti

Hlavním areálem je zde Aldrov, který leží na severovýchodním svahu stejnojmenného kopce. Jsou zde dvě modré, pozvolna přecházející do červené, tratě, které měří přibližně 700metrů a převýšení mají 130 metrů.

Areál Vurmovka se nachází o něco výše a východněji, než Aldrov. Poslední areál ve vítkovickém údolí, Janova Hora, je určena zejména pro méně zkušené lyžaře. Leží na cestě z Vítkovic na Horní Mísečky.

Celkem se ve středisku nachází 6 sjezdovek dohromady měřící 5 kilometrů. Všech 6 tratí je rozděleno na 2 zelené sjezdovky, 2 modré (2,6 kilometrů) a 2 červené (2,8 kilometrů) sjezdovky. Až 80% sjezdovek může být uměle zasněženo.

Večerní lyžování a běžkařské tratě

Ve středisku je možné i večerní lyžování.

Pro běžkaře jsou zde udržovány 4 běžkařské tratě dlouhé dohromady 15 kilometrů. Tratěmi jsou vzájemně propojeny Aldrov s Vurmovkou, a trať z areálu Janova Hora vede na Horní Mísečky.

Pro přepravu turistů je zde v provozu 1 sedačková lanovka a 5 kotevních vleků, které jsou za hodinu schopny přepravit až 6800 osob.

Lyžařská škola, půjčovna a skiservis

Ve středisku se nachází i lyžařská škola, ski servis, občerstvení a půjčovna lyží a snowboardů. Většinu těchto služeb najdete v horské boudě Aldrov, která se nalézá u dolní stanice lanovky. Ve středisku dále najdete i poštu, obchod, autobusovou zastávku, krytý bazén (v hotelu Jasmín) a v nedaleké obci Poniklá (6 kilometrů od Aldrova) se nachází squashová hala.

Z Prahy je do Vítkovic cesta dlouhá 140 kilometrů.

Ski mapa areálu Vítkovice

vitkovice-skimap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *