Veysonnaz – švýcarské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Švýcarsko | Středa 24.Únor 2010 08:17

Veysonnaz - švýcarské lyžařské středisko

Lyžařské středisko Veysonnaz leží v nadmořské výšce od 821 m.n.m. do 3330 m.n.m. v pohoří Wallis ve Švýcarsku. Nachází se v jedné z nejrozsáhlejších lyžařských oblastí Švýcarska – Čtyři Údolí. Hlavním centrem jsou horské vesnice Veysonnaz na východě a Verbier na západě. Z dominanty střediska, vrcholku Mont Fort (3330 m.n.m.) je překrásný výhled na okolní alpské vrcholky Matterhorn, Mont Blanc a horský masiv Jungfrau.

Švýcarské pohoří Wallis

Ve Veysonnaz je 412 kilometrů tratí rozdělených do 168 sjezdovek, které jsou rozděleny na 62 modrých, 89 červených a 16 černých sjezdovek. Uměle zasněženo zde může být až 41% sjezdovek.

Nejnáročnější a zároveň nejdelší tratě vedou z Mont Fort do Verbier nebo až do Le Chable. Na druhou stranu vede černá sjezdovka do Tortin nebo až do Siviez. Méně náročné tratě vedou nad samotným Verbier. V okolí je také spousta možností k freeride jízdě.

Ve východní části areálu přímo nad Veysonnaz se nachází trať Světového poháru, tzv. Medvědí sjezdovka (Piste de l’Ours). Stejně tak se ve východní části areálu nachází i oblast vhodná pro rodiny s dětmi, převážně v okolí Nendaz.

Běžkařům jistě udělá radost 38 kilometrů skvěle udržovaných běžkařských tratí.

Vy a Váš snowboard si užijete

V celém středisku se nachází celkem 5 snowparků s mnoha možnostmi skoků, překážek nebo boardercross. Koncem března se tu navíc koná závod nejlepších snowboardistů v rámci Red Bull Xtreme, kdy snowboardisté sjíždí strmý strmou severní stěnu hory Bec de Rosses (3222 m.n.m.). Trať má místy sklon až 55° a vede volným terénem.

K přepravě turistů je v provozu 50 kotevních vleků, 35 sedačkových lanovek a 18 kabinkových lanovek. Všechny lanovky a vleky jsou schopny přepravit až 80 000 osob.

Po lyžování si můžete zajít zaplavat do krytého bazénu, můžete také navštívit jednu z několika restaurací, barů nebo diskoték.

Na vybranou máte ze dvou skipasů. Skipas La Printze platí pro stejnojmennou oblast, která je tvořena areály Thyon, Nendaz, Siviez a Veysonnaz. Skipas 4 Vallées platí pro celou oblast Čtyři Údolí.

Sezóna začíná v listopadu a končí v dubnu.

Vzdálenost z Prahy do lyžařského střediska Veysonnaz je 970 kilometrů.

Veysonnaz on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve švýcarském středisku Veysonnaz —> počasí Veysonnaz.