Verbier – švýcarské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Karolína Hornová | Kategorie: lyžování Švýcarsko | Pondělí 7.Březen 2011 06:09

lyžování Švýcarsko - Verbier

Švýcarské lyžařské středisko Verbier je součástí rozlehlého skiareálu Les Quatre Vallées, ležícím ve Walliských Alpách, který (jak už napovídá název) se skládá ze čtyř údolí s mnoha kilometry sjezdovek a ubytovat se zde můžete v jednom se šesti horských městeček. Verbier je položen ve východní části areálu a je největší.

Na lyžích ve výšce nad 3 000 metrů!

Nabízí tedy také nejvíce polyžařských aktivit. Středisko leží v nadmořské výšce patnáct set metrů a nejvyšší bod, kterého můžete na lyžích za pomoci lanovek dosáhnout, je přes tři tisíce. Pokud pojedete lyžovat sem, nemusíte se tedy bát o sníh, a to ani v okrajových termínech sezony – perfektní lyžovačku si zde užijete i v dubnu. Navíc se tato oblast může pochlubit dvě stě padesáti slunečnými dny v roce, takže je velká šance, že se i pěkně opálíte.

Verbier je součástí největšího lyžařského areálu ve Švýcarsku

Jak už bylo řečeno, Verbier je součástí největšího lyžařského areálu Švýcarska, kde si lyžování užije opravdu každý – začátečník i zkušený sportovec. Areál oplývá čtyřmi sty kilometry sjezdových tratí. Konkrétně je zde přes sto třicet kilometrů modrých, sto sedmdesát červených a šestadvacet černých. Na sjezdovky vás vyveze šestnáct kabinových a gondolových lanovek, šestadvacet sedaček a třiačtyřicet osobních vleků. Zkušení lyžaři ocení těžké černé sjezdovky, třeba extrémní sjezd z Mont Fort s převýšením tři sta metrů na kilometr, nebo dlouhé a široké červené tratě, ideální pro carving nebo snowboard. (V této oblasti se rovněž pořádají snowboardové závody Red Bull Extreme.) Můžete využít i služeb zdejších lyžařských škol, které mají v nabídce jak „klasiku“, tak i program pro náročnější – telemark, freeride, extrémní sjezd nebo vysokohorské lyžařské túry. Jednodušší svahy pro začátečníky se nacházejí na okrajích areálu, nad Verbierem a sousedním střediskem Nendaz.

Nabídka aprés-ski

Bohatá je i nabídka aprés-ski: od sáňkování přes výlety na sněžnicích až po závěsné létání pro ty náročnější. Můžete zde také obdivovat tradiční architekturu (vesničky se pyšní tisíciletou tradicí), pochutnat si na švýcarských specialitách nebo vyrazit po obchodech nebo navštívit místní sportovní centrum s bazénem, saunou, fitness a soláriem a můžete si zde zahrát squash, tenis a dokonce i golf, takže máte možnost užít si zde svou zimní dovolenou se vším všudy.