Valmeinier – francouzské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Francie | Úterý 9.Únor 2010 08:20

lyžování Francie - Valmeinier

Lyžařské středisko Valmeinier leží v nadmořské výšce od 1430 m.n.m. do 2600 m.n.m. Řadí se na páté místo co do velikosti středisek v Savojských Alpách ve Francii. Toto středisko lyžování tvoří tři obce – Valmeinier 1500, Valmeinier 1800 a Valloire. Areály 1500 a 1800 jsou vhodné zejména pro rodiny s dětmi a začátečníky, zatímco areál Valloire je vhodný převážně pro pokročilé a zkušené lyžaře.

Ve Francii páté největší středisko

Celkem je zde 150 kilometrů sjezdovek rozdělených na 90 kilometrů modrých, 50 kilometrů červených a 10 kilometrů černých sjezdovek. Je možnost i večerního lyžování. O umělé zasněžování se zde stará 400 sněžných děl.

Nejdelší sjezdovka má název Les Selles, měří 12 kilometrů, převýšení je téměř 1050 metrů; obtížnostně se však řadí spíše mezi lehké sjezdovky. Za nejtěžší sjezdovku je považována s převýšením 500 metrů a 1 kilometr dlouhá sjezdovka La Setaz-Cascade.

Běžkaři mají k dispozici 4 běžkařské tratě. Nejdelší, Les Freneys, měří 10 kilometrů. Snowpark, kotvové vleky, sedačkové a kabinkové lanovky Pro snowboardisty se zde nachází jeden snowpark v Crey du Quart u Valloire s možnostmi halfpipe a tratěmi na boardercross.

O přepravu turistů se stará 15 kotvových vleků, 18 sedačkových lanovek a 2 kabinkové lanovky, které jsou všechny dohromady přepravit za hodinu až 41 000 osob.

Aktivity po lyžování

Po lyžování si můžete vybrat z pestré nabídky. Můžete navštívit kavárny, zimní terasy či aprés-ski bary, večer máte možnost zajít si do jednoho ze tří kin, či do jedné z mnoha restaurací nebo nočních barů a diskoték. Z venkovních aktivit nabízí středisko přírodní kluziště či bowlingovou dráhu, až 15 kilometrů upravovaných turistických tras, výlety na sněžnicích nebo sáňkařskou dráhu. Odvážnější mohou vyzkoušet paragliding nebo ledovcové horolezectví.

Skipas s názvem Galibier Thabor platí v celém lyžařském středisku Valmeinier, navíc máte možnost jednoho dne lyžování ve střediscích v údolí Maurienne (za příplatek 12 EUR) nebo ve Val Thorens (za příplatek 15 EUR).

Z Prahy je toto středisko lyžování ve Francii vzdáleno 1190 kilometrů, z Brna je vzdáleno 1395 kilometrů.

Valmeinier on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku Valmeinier —> počasí Valmeinier.