Rubriky
lyžování Itálie

V Itálii si zalyžují i začátečníci

kopec

Díky poloze a přírodní struktuře je Itálie vhodným místem pro všechny typy dovolené. Láká především svými písčitými plážemi a na severu svými okouzlujícími Alpami.

Pokud hledáte opravdové sportovní vyžití, tak italské Alpy jsou právě tím pravý místem. Je tu k dispozici mnoho sjezdovek v jedné lokalitě – od nejsnazších pro začátečníky, až po nejnáročnější pro zkušené lyžaře (značené černou barvou).

Největší lyžařskou oblastí Itálie je oblast s názvem Dolomiti Superski. Tento komplex vznikl spojením prvních šesti lyžařských areálů v roce 1974 a má opravdu co nabídnout. V dnešní době již spojuje 50 středisek (12 sektorů) a sjet si můžete přibližně 1200km sjezdových tratí. Na všechny tyto tratě platí jeden skipas.

Severní Dolomity

Útulná oblast na jihu Tyrol, plná horských pastvin a horských vesniček s překrásným údolím. Údolí řeky Eisack, která se táhne od Brennenu přes Brixen až po Bolzano, nabízí v zimě spousty příležitostí jak strávit zimní dovolenou. Největšími středisky tu jsou Gitschberg, Plose nebo Ratschings.

Od západu z Brixenu přes Bruneck až po rakouský Lienz se protíná tato oblast s dalším údolím – Pustertal.

V údolí Pustertal jsou především okouzlující vesničky, na kterých je patrný silný vliv Rakouska, jelikož se zde mluví více v němčině než v italštině, a také pak styly domů. Zde nabízí perfektní lyžařské zážitky například středisko Kronplatz, které se řadí mezi nejmodernější střediska ve světě.

Centrální a jižní Dolomity

Pomyslnou hranici mezi severní a centrální oblastí Dolomit tvoří masiv Sella. Ten pro milovníky lyžování poskytuje dokonalý zážitek a to díky propojení několika středisek v jeden lyžařský ráj. Na jihu od masivu Sella se nachází nejvyšší hora celých DolomitMarmolada, která umožňuje všem nadšencům lyžování užívat si lyžařských radovánek po celý rok. Strmé stráně skalních masivů se tu mění v mírné pastvinné svahy a horské vesničky zde nabízejí bohatý seznam možností, jak strávit čas po celodenním lyžování.

Val di Sole

Další lákavou destinací je Val di Sole, v překladu Slunečné údolí. Je to jedna z nejrozsáhlejších oblastí italských Dolomit, která se rozprostírá západně od Bolzana, na rozhraní Lombardie a Trentina. Dostupných je tu více jak 340 km upravených sjezdových tratí, opět všech náročností. Nachází se tu šest středisek: Passo Tonale (zde můžete lyžovat 365 dní v roce, na ledovci Presena), Madonna di Campglio (zde je i velké vyžití pro běžkaře), Pinolo, Marilleva/Folgarida, Bondone.

Ovšem nevýhodou je, že každé ze středisek má svou permanentku.

Velkým lákadlem je asi nejznámější sjezdovka ze závodů Světového poháru 3-Tre.

Celkově, díky nepřetržité modernizaci přepravních zařízení, umělému zasněžování a cenové dostupnosti se celá tato oblast v minulých letech stala nejnavštěvovanější italskou destinací.

Alta Valtellina

Lyžařská oblast Alta Valtellina se nachází v oblasti BormiaLivigna. Střediska, která tato oblast nabízí – Livigno, Isolaccio, Bormio a S. Caterina – jsou ve světě lyžařů veleznámá. Nachází se tu celkem 200 km sjezdových tratí všech možných obtížností. Také tato oblast nabízí lyžování na ledovci, nachází se tu ledovec Passo Stelivo. V Bormiu pak také nalezneme termální prameny. V roce 2005 se Bormio stalo dějištěm mistrovství světa v alpských disciplínách.

Lyžování v Itálii je určitě ta správná volba.

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů do Itálie

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *