Vydejte se do zimního a vysoce moderního areálu Bublava

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Veronika Březinová | Kategorie: lyžování Česko | Středa 9.Leden 2013 09:11

Obec Bublava leží v Karlovarském kraji, přesněji v okrese Sokolov, a v nadmořské výšce 802 metrů se na Olověném vrchu nalézá lyžařské centrum Bublava-Stříbrná. Toto lyžařské středisko je moderně vybavené, nabízí velmi příjemné prostředí a výborný servis pro lyžaře i snowboardisty. V tomto místě se neztratí ani rodiče s dětmi, protože pro ty nejmenší je zde připraveno mnoho zábavy, speciální vlek i sjezdovka. Další velkou výhodou tohoto střediska je bezesporu lyžařská houpačka Stříbrná – Bleiberg – Bublava, která zvyšuje kvalitu i oblíbenost areálu.

Sjezdovky

Sjezdovky ski areálu Bublava jsou široké, je jich zde přesně deset, a jsou všech možných stupňů obtížnosti. Na webových stránkách tohoto zimního centra naleznete informaci, že se nemusíte bát velkých a nepříjemných front u vleků. Velká část sjezdovek je osvětlena, takže si zde budete moci užít i večerní lyžování. Pokud nebude na Olověném vrchu dostatek sněhu pro kvalitní sjezd, celý areál se dá uměle zasněžit technickým sněhem.

Lanovky a vleky

Sedm vleků a jedna lanovka řadí toto středisko mezi větší areály v České republice. Jeden z vleků je zde určen speciálně pro děti, je spojen s dětským hřištěm a nabízí tak těm nejmenším nejen kvalitní výuku, ale i skvělou zábavu. Svézt se můžete na vlecích Školní, Lišák, Cvičná nebo Stříbrný potok. Blízkost německých hranic a lyžařských center se také podepsala na jménu dalších tří přepravních zařízení – Malý, střední a velký Bleiberg.

Lyžařská škola Bublava

V kvalitním lyžařském areálu jistě nesmí chybět lyžařská škola. I v Bublavě jednu takovou najdete. Tato škola nabízí skupinové nebo privátní výuky lyžování, dále výuku pro děti, která je spojená se zábavou, a dále také i večerní vyučování na osvětleném svahu. Privátní výuka pro maximálně 5 osob vás bude stát od 360 Kč za jednu hodinu až po 10×2 hodiny (každá má 50 minut) za 5100 Kč. Skupinová výuka od 6 do 12 lidí vás nejlevněji vyjde na 160 Kč za 50 minut. Zavolejte do této školy na číslo +420 722 242 060 nebo napište na email ski.school.bublava@gmail.com.

Snow & Ski Servis “Lágoš“

Ani v Bublavě se nezapomíná na snowboardové nadšence, takže i oni zde naleznou svou půjčovnu, školu a servis. Ve škole je možnost skupinové i privátní výuky na snowboardu, a velmi příjemnou záležitostí je i snowpark s mnoha atrakcemi (zábradlí, skoky atd.) Nejen, že si zde budete moci snowboardové vybavení půjčit, ale je zde i prodejna s tímto vybavením. Pro více informací zavolejte na jedno z těchto dvou telefonních čísel -+420/728 469 455, 777 593 075.

Víkendové kurzy pro lyžaře i snowboardisty

Sportovní klub Arnika z Plzně si pro zájemce připravil víkendové kurzy. Určeny jsou hlavně pro děti z Plzně, Sokolova, Chebu a z okolí ski centra Bublava-Stříbrná. Pokud se chcete o těchto kurzech dozvědět více, podívejte se na oficiální stránky klubu.

Půjčovna lyží

Do areálu Bublava můžete přijet bez lyží nebo dalšího lyžařského vybavení (helmy, hůlky, brýle), protože i zde najdete kvalitní půjčovnu. Ta se nachází přímo u centrální poklady a je vybavena lyžemi značky Rosignol. Půjčovna nezapomíná ani na děti, pro které zde najdete stejně kvalitní vybavení, jako pro sebe. Kromě normální lyží si zde můžete půjčit i ty běžecké.

Servis lyží

Pokud nemáte své vlastní lyže nabroušené, nebo se s nimi během sportování něco stane, nemusíte zoufat. V bublavském areálu je totiž připraven i servis pro lyže, kde je odborně navoskují i nabrousí na kvalitních strojích.

Dostupné služby ve středisku Bublava

Vleky: 7
Lanovky: 1
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna zimního vybavení: ano
Lyžařská škola: ano
Noční lyžování: ano
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: 10
Otevírací doba: 09:00 – 21:00 (večerní lyžování začíná v 16:00)

Ceník

Mapa skiareálu

Web kamery

Pokud vás zajímá současné počasí nebo lyžařské podmínky, které jsou momentálně ve ski areálu Bublava, podívejte se na jednu z webkamer.