Rubriky
lyžování Francie

Serre Chevalier – francouzské lyžařské středisko

lyžování Francie - Serre Chevalier

Lyžařské středisko Serre Chevalier leží v nadmořské výšce od 1200 m.n.m. do 2735 m.n.m. Hlavním centrem je město Briancon, kde se narodil slavný francouzský sjezdař Luco Alphano, a odkud je to co by kamenem dohodil na italské hranice.

Lyžařský komplex Velká Galaxie

Středisko je součástí obrovského komplexu lyžařských středisek, který se nazývá Velká Galaxie. Kromě Serre Chevalier jsou to střediska Les 2 Alpes, Alpe d’Huez, Pui-Saint-Vincent a Sestriére. Mezi těmito pěti středisky není bohužel skibusové spojení.

Celkem je zde 250 kilometrů sjezdovek (40 kilometrů může být uměle zasněženo). Z toho je 50 kilometrů černých, 130 kilometrů červených a 90 kilometrů modrých sjezdovek.

Oblíbenou tratí zkušených lyžařů je 6,8 kilometrů dlouhá sjezdovka Olympique s převýšením 910 metrů. Nejnáročnější sjezd je pak trať Chassé du Boeuf, která má převýšení 800 metrů a je dlouhá 2,8 kilometrů.

Běžkaři mohou využít 45ti kilometrů udržovaných běžeckých tratí, které jsou vedeny převážně modřínovými lesy. Za jeden den na trati zaplatíte 6 EUR.

Tři snowparky pro snowboardisty

Snowboardisté mají k dispozici 3 snowparky, avšak milovníci freeride jízdy si nesmí nechat ujít sjezd údolím Cucumelle.

K přepravě turistů je k dispozici 49 kotevních vleků, 18 sedačkových lanovek, 7 kabinkových lanovek a dvě gondoly. Za jednu hodinu jsou všechny lanovky a vleky schopny přepravit až 75 000 osob.

Po lyžování můžete využít možnosti navštívit krytý bazén, saunu a vířivku, termální lázně, zajít si na bruslařskou dráhu nebo na zimní stadion, vyzkoušet paragliding. Milovníky historie jistě potěší v blízkosti se nacházející pevnost Briancon. Můžete samozřejmě navštívit i jednu z několika restaurací, barů, kin či divadel.

Sezóna zde začíná v polovině prosince a končí na konci dubna.

Při pořizování skipasu budete mít na výběr ze dvou skipasů. Je to Skipas Serre-Che, který platí pouze pro omezenou oblast střediska Serre Chevalier (170 kilometrů tratí), druhým je pak Skipas Grand Serre Chevalier, který platí v celé oblasti střediska Serre Chevalier (250 kilometrů tratí) a jako bonus platí i na jeden den v jednom ze středisek Velké Galaxie (střediska viz výše).

Vzdálenost z Prahy do tohoto lyžařského střediska ve Francii je 1100 kilometrů a z Brna je to 1240 kilometrů.

Serre Chevalier on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku Serre Chevalier —> počasí Serre Chevalier.

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Serre Chevalier

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *