Rubriky
lyžování Rakousko

Seefeld – dobře dostupné rakouské lyžování

Rakouské lyžařské středisko Seefeld leží jen asi dvacet kilometrů od Innsbrucku, dvojnásobného pořadatelského města zimní olympiády. Díky své výhodné poloze nejen takřka ve středu Evropy, ale i nedaleko od dálnice je vyhledávaným cílem lyžařských nadšenců z celého světa. Město Seefeld leží na náhorní plošině ve výšce dvanáct set metrů nad mořem, což je také zárukou dobré kvality a množství sněhu – nehledě na to, že je prakticky celý skiareál uměle zasněžován.

Zaběhejte si v dějišti dvou zimních olympiád

Lyžování v Seefeldu se realizuje ve třech vzájemně nepropojených skiareálech. Největším z nich je Rosshütte, sahající do výšky 2100 metrů nad mořem. O něco menší je pak areál Gschwandtkopf se stejnojmennou nejvyšší horou (1500 metrů nad mořem). Nejmenším areálem jsou pak začátečnické svahy nad Seefeldem, kde je i areál pro děti a lyžařská škola. Celkově si v Seefeldu zalyžujete na devětatřiceti kilometrech sjezdovek, z čehož jsou dva kilometry černé, jedenáct kilometrů červených a šestadvacet kilometrů modrých. Na první pohled tedy středisko ideální pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře. Na svahy se vyvezete moderními přepravními zařízeními – konkrétně jsou to tři kabinové lanovky, pět sedaček a devatenáct osobních vleků. Pro všechny vyznavače snowboardingu je tu připraven snowpark Crazy Hole v areálu Rosshütte. Sem se můžete vypravit i na večerní lyžování, které vám zpříjemní krytá a vyhřívaná sedačková lanovka. Seefeld ale není ani tak rájem sjezdařů, jako spíše vyznavačů bílé stopy. Pokud se sem vypravíte, rozhodně byste neměli nechat svoje běžky doma. Čeká tu na vás 260 kilometrů upravovaných běžeckých tratí, na kterých se pořádaly běžecké závody zimních olympiád v letech 1964 a 1976, mistrovství světa a světových pohárů. A to už je pořádná výzva.

Noční život i bohatá nabídka sportovních aktivit

I když není Seefeld takovým lákadlem pro sjezdaře jako známější rakouská střediska St. Anton či Kitzbühel, zdejší noční život a polyžařská nabídka zábavy za nimi nezaostává. Bohatá nabídka restaurací a barů potěší každého, kdo si chce po lyžích odpočinout nebo se pobavit s přáteli. Můžete využít samozřejmě i nabídky různých après-ski aktivit, od projížďky s koňským spřežením přes návštěvu lázeňského centra, bruslení, curling, bowling, tenis až po indoor golf. Trochu adrenalinu můžete zažít při tandemovém seskoku na paraglidu. Nebo můžete jen vyrazit po obchodech či zakotvit v jednom z tradičních podniků a ochutnat některou z místních tyrolských specialit.

Ski mapa Seefeld

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *