Santa Caterina – italské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Karolína Hornová | Kategorie: lyžování Itálie | Středa 2.Únor 2011 12:48

lyžování Itálie - Santa Caterina

Santa Caterina patří k sice k těm menším, ale zato velmi dobrým italským lyžařským střediskům. Leží v oblasti Alta Valtellina, tedy západně od brennerské dálnice, nicméně cesta sem vede v zimě pouze ze západu, tedy přes Švýcarsko. Jede se sem stejnou cestou jako do známějších a větších sousedních středisek Livigno a Bormio a počítejte s tím, že cesta bude o něco delší.

Komplikovaná cesta

Ani ne tak kilometrově, jako spíše časově – budete totiž muset přejet dva horské pásy, abyste se do tohoto malebného údolí dostali. Zvláště za méně příznivého počasí tedy určitě počítejte se sněhovými řetězy. Cesta sem bývá velmi dobře upravovaná, ale hory jsou nevyzpytatelné, takže je dobré počítat se vším. Nicméně cesta je jedinou nevýhodou, se kterou je třeba počítat. Když do Santa Cateriny dorazíte, nebudete litovat – středisko totiž oplývá skvělými sjezdovkami, nejezdí sem takové davy lidí jako do jiných, „profláklých“, středisek a navíc je o dost cenově příznivější.

Sjezdové tratě

Co se týče lyžařského vyžití, můžete se těšit na jednadvacet kilometrů sjezdovek (což je sice ve srovnání třeba s Livignem o dost méně, ale kvalitou se rovnají). Konkrétně jsou zde dvě černé, dvanáct červených a čtyři modré. Nahoru vás vyvezou moderní přepravní zařízení – tři kabinové lanovky, dvě sedačkové a jedenáct osobních vleků. Užijí si zejména pokročilejší lyžaři, a to zejména na zdejších černých a červených sjezdovkách, kde se v roce 2005 jely závody mistrovství světa v alpském lyžování žen. Lahůdkou je necelé čtyři kilometry dlouhá černo-červená. Rekreační lyžaři i začátečníci si zase užijí na odvráceném svahu Valle dell’Alpe s širokými červenými sjezdovkami. Využít můžete i široké nabídky skialpinistických a běžeckých tras. Navíc si můžete koupit skipass platný i pro sousední areály Bormio a San Colombano, takže se vám nabídka sjezdovek několikanásobně rozšíří.

Skvělé lyžařské podmínky na jaře!

Fantastické jsou zde lyžařské podmínky v jarních měsících i na začátku sezony – a to díky nadmořské výšce střediska (osmnáct set metrů) a úctyhodného převýšení: horní stanice lanovek leží bez dvou set metrů ve třech tisících.

Samotná Santa Caterina je malé romantické městečko, ideální pro ty z vás, kteří vyhledávají klidnější dovolenou. Ubytovací kapacity jsou zde povětšinou nadstandardní a přitom za dobrou cenu. Pokud jste příznivci aktivní polyžařské zábavy, čekají tu na vás maximálně welness centra v hotelích, zato je tady ale dost typických restaurací a barů, kde můžete večer po lyžování relaxovat.

Dostupné služby v Santa Caterina

Vleky: 6
Lanovky: 5
Parkoviště u areálu:
Umělé zasněžování:
Půjčovna:
Lyžařská škola:
Noční lyžování:
Občerstvení:
Počet sjezdovek:

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Santa Caterina