Rubriky
lyžování Slovensko

Ružomberok – slovenské lyžařské středisko

lyžování Slovensko - Ružomberok

Lyžařské středisko Ružomberok leží v nadmořské výšce od 545 m.n.m. do 1209 m.n.m. Nachází se na úbočí pohoří Velká Fatra na Slovensku, nad městem Ružomberok. Toto středisko se řadí mezi nejmodernější slovenská lyžařská střediska, díky svým kvalitním službám a nabídkám uspokojí i ty nejnáročnější návštěvníky. Středisko je vhodné jak pro rodiny s dětmi a začínající lyžaře, tak i pro lyžaře zkušené.

Sjezdové tratě

Celkem je ve středisku 10,5 kilometrů tratí rozdělených na 7 sjezdovek. Sjezdovky jsou pak rozděleny na jednu modrou – Hlavná – která je nejdelší sjezdovkou v areálu, měří 3,9 kilometrů a má převýšení 698 metrů a navíc je nejdelší uměle zasněžovanou sjezdovkou na Slovensku. Dále je zde 5 červených sjezdovek, které dohromady měří 5,8 kilometrů a jsou to sjezdovky: Vyhliadková (délka 1250 metrů), Malá Mulda (délka 1050 metrů), Vlkolínska (délka 800 metrů), Pretekárska (délka 1200 metrů) a Veľká Mulda (délka 1400 metrů). Nakonec je zde i jedna černá sjezdovka, Majstrovská, která měří 900 metrů.

V okolí střediska mají běžci na lyžích k dispozici několik kilometrů běžeckých tratí, díky kterým si mohou udělat výlet do blízké dřevěné vesnice Vlkolínec, která je zapsaná na seznamu UNESCO.

Snowpark Malino Brdo

Snowboardisté mají k dispozici snowpark Malino Brdo, jeho otevřenost však závisí na sněhových podmínkách.

K přepravě turistů je zde v provozu 1 kabinková lanovka, 1 čtyřsedačková lanovka a 7 vleků. Ze sedmi vleků jsou čtyři dětské a jeden se nachází v dětské školce. Všechny lanovky a vleky jsou schopny za jednu hodinu přepravit až 8000 osob.

Okolí lyžařského střediska

Ve středisku se nachází několik restaurací a bufetů, kde se mohou návštěvníci areálu občerstvit. Najdete zde i lyžařskou školu, skiservis a půjčovnu lyží.

V blízkém městě Ružomberok pak najdete i několik supermarketů a pro noční zábavu na vás zde čeká i několik nočních klubů a barů. Nedaleko od města Ružomberok, přibližně 12 kilometrů, se nachází termální koupaliště Bešeňová.

Lyžařské středisko Ružomberok se otevírá každý den od 8.30 hodin a zavírá se v 15.30 / 16.00 hodin.

Dostupné služby ve středisku Ružomberok

Vleky: 7
Lanovky: 2
Parkoviště u areálu: ano
Umělé zasněžování: ano
Půjčovna: ano
Lyžařská škola: ano
Noční lyžování: –
Občerstvení: ano
Počet sjezdovek: 7

Ružomberok on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve slovenském středisku Ružomberok —> počasí Ružomberok.

Ski mapa střediska Ružomberok

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *