Rubriky
lyžování Slovensko

Roháče – slovenské lyžařské středisko

lyžování Slovensko - Roháče

Slovenské lyžařské středisko Roháče leží v západních Tatrách, zhruba v polovině cesty mezi vodními nádržemi Liptovská Mara a Orava. Široko daleko kolem střediska není žádné větší město, jen krásná tatranská příroda, takže se nemusíte obávat, že byste byli na své zimní dovolené příliš rušeni. Roháče leží v blízkosti polských hranic, není tedy divu, že častými hosty jsou zde kromě Slováků a Čechů také Poláci, známí milovníci lyžování.

Sjezdovky v Salatínské dolině

Sjezdové tratě jsou zde umístěny v Salatínské dolině, mezi Salanínským hrebenem a dvoutisícovým Baníkovským sedlem. Je zde pět kilometrů sjezdovek, dva kilometry modrých a tři červených, přičemž dolní části dvou nejdelších černých sjezdovek se někdy značí jako černé, a také podle toho vypadají. Nahoru vás vyveze jedna sedačková lanovka a tři osobní vleky. Základní stanice lanovky je v tisíci metrech a vrcholová ve čtrnácti stech, což je zárukou dobrého a kvalitního sněhu.

Samozřejmostí je také umělé zasněžování celého areálu a každodenní upravování sjezdovek. Pokud pojedete do Roháčů, určitě si přibalte s sebou i běžky. Využijete je na mnoha kilometrech běžeckých tras, které se vinou pod slezdovým areálem, v celé délce Roháčské doliny. Při lyžování se můžete občerstvit přímo na svahu – čekají zde na vás tři podniky, jeden u horní stanice a dva u základní.

Ideální středisko pro rodiny s dětmi

Roháče jsou vyhledávaným střediskem rodin s dětmi (můžete využít služeb lyžařské školy) a také všech, kteří s nostalgií vzpomínají ještě na starou dobrou lyžovačku na Slovensku ještě v předrevolučních dobách. Od těch časů se tady mnoho změnilo – od upravenosti sjezdovek, přes kvalitu ubytování až po nabídku polyžařských aktivit. A to především. Určitě se vyplatí zajet do termálních lázní, Oravic nebo Bešeňové, nebo do akvaparku Tatralandia.

Za navštívení stojí i skanzen nedaleko města Zuberec a samozřejmě klasika, kterou nemůžete na Slovensku vynechat – některá z tradičních hospod s příjemným posezením u některé ze zdejších specialit.

Ski mapa areálu Roháče

rohace-spalena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *