Risoul – francouzské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Francie | Úterý 2.Březen 2010 11:39

lyžování Francie - Risoul

Lyžařské středisko Risoul leží v nadmořské výšce od 1650 m.n.m. do 2750 m.n.m. Nachází se v Jižních Alpách ve Francii. Spolu s dalším lyžařským střediskem Vars je součástí velkého lyžařského komplexu Foret Blanche (Bílý les).

Lyžařský komplex Foret Blanche

Celkem je ve středisku 110 tratí, které mají celkem 185 kilometrů. Sjezdovky jsou rozděleny na 10 černých, 35 červených, 46 modrých a 19 zelených. Můžete si využít i nočního lyžování nebo vyzkoušet freeride jízdu, pro kterou zde ale není oficiálně vyhrazena speciální oblast.

Černá sjezdovka La Coni je nejen nejtěžší sjezdovkou ve středisku, ale zároveň i jednou z nejtěžších černých sjezdovek v Evropě. Zpočátku má trať sklon 43°. Jsou tu ale samozřejmě i široké a upravované tratě, které jsou vhodné pro méně pokročilé či pro začátečníky. Oblíbené jsou například sjezdovky z vrcholu L‘Homme de Pierre nebo na protější straně ležící slalomová trať Stade de slalom.

Běžecké tratě a kluziště zdarma

Běžkaři mohou využít 30ti kilometrů udržovaných běžkařských tratí, za které se neplatí žádný poplatek.

Snowboardisté zde mají snowpark s dráhou dlouhou 2 kilometry, s převýšením 500 metrů a s 2x týdně osvětlenou U-rampou s hudbou.

Pro přepravu turistů je ve středisku v provozu 33 kotevních vleků, 16 sedačkových lanovek a 2 kabinkové lanovky. Dohromady jsou lanovky a vleky schopny přepravit až 55 000 osob.

Aktivity po lyžování

Po lyžování můžete vyzkoušet například paragliding nebo let helikoptérou. Pro ty, kteří neholdují adrenalinovým sportům, jistě přijde vhod několik restaurací, barů, nočních klubů, diskotéka, nákupní centrum, sportovní prodejny, ochutnávky vína a městské trhy. Ve středisku je i půjčovna lyží a snowboardů. Zdarma je zde také přírodní kluziště. Můžete si také zúčastnit výletu na sněžnicích nebo vyjet v saních se psím spřežením. Pěší túry jsou pak možné po turistických cestách, které jsou dlouhé 45 kilometrů.

Zajímavostí střediska je tzv. letmý kilometr, což je trať pro rychlostní sjezdové závody. Rekordem z roku 1997 se honosí Jeffrey Hamilton, který jel na lyžích 243 km/h a na snowboardu 180 km/h. I vy se můžete pokusit jeho rekord překonat.

Skipas pro dospělého člověka v hlavní sezóně na jeden den pořídíte za 33 EUR, na šest dní pak za 160 EUR. Hlavní sezóna zde pak začíná na začátku prosince a končí na konci dubna.

Risoul on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku Risoul —> počasí Risoul.

Ski mapa

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Risoul