Ramsau – rakouské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Karolína Hornová | Kategorie: lyžování Rakousko | Pátek 25.Březen 2011 06:24

lyžování Rakousko - Ramsau

Horské středisko Ramsau patří mezi nejvyhledávanější destinace běžkařů, a to zejména díky zdejšímu ledovci na hoře Dachstein (leží ve dvou a půl tisících metrech nad mořem), kam se jezdí běžkovat i v létě. Setkávají se zde amatérští nadšenci i světové špičky tohoto sportu. Není divu – kde jinde si užijete v létě tak kvalitní sníh a takové množství běžeckých tratí. Co se týče sjezdového lyžování, patří toto středisko spíše mezi ty rekreační s menším počtem sjezdovek. Na druhou stranu se zde nebudou nudit ani děti, ani zkušení lyžaři.

Pouze 25 kilometrů sjezdovek

Je zde celkem pouhých pětadvacet kilometrů sjezdovek. Čtrnáct kilometrů je modrých, devět červených a dva černé. Nahoru vás vyveze jedna sedačková lanovka, jedenáct osobních vleků a tři jezdící koberce, ideální zejména pro děti a začátečníky. Všechny sjezdovky jsou uměle zasněžovány. Velmi příjemná je také blízkost nástupu na lanovky od ubytovacích kapacit. Užijí si zde v první řadě děti, a to ve zdejším dětském světě, kde si vyhrají i se naučí lyžovat pod dohledem instruktorů zdejší školy. Jejich rodiče a všichni ostatní zdatnější lyžaři zase ocení černé sjezdové tratě a červené a modré carvingové sjezdovky, které ocení i snowboardisté, stejně jako zdejší funparky. Nejvíce nadšení ale budou běžkaři – čeká tu na ně sedmdesát kilometrů upravovaných tratí světové kvality a proslulosti. Pokud ale preferujete sjezdovky a zdejší areál vám nestačí, vězte, že je Ramsau součástí obrovského lyžařského resortu Ski Amadé s celkem osmi sty kilometry sjezdových tratí. Stačí tedy sednout na skibus nebo do auta a lyžovat, co hrdlo ráčí.

Po lyžování si v Ramsau můžete půjčit klidně koně!

Ale zpět k Ramsau a zdejší nabídce aprés-ski. Kromě zmíněného běžeckého lyžování, pěších túr nebo vysokohorských výletů na sněžnicích si můžete půjčit koně, pokud umíte jezdit, nebo se nechat svézt na sáních tažených koňmi. Samozřejmostí je také bruslení nebo večerní sáňkování, ale také kurzy paraglidingu. Nezapomnělo se ani na milovníky lázeňství, takže zde můžete navštívit bazén, wellness s nejrůznějšími relaxačními zařízeními nebo saunový svět, kde si krásně uvolníte svaly po lyžování. Večer ale můžete strávit i tradičně, procházkou po městě a navštívením jednoho ze zdejších podniků.

Ski mapa střediska Ramsau

ramsau-skimap