Rubriky
lyžování Itálie

Ponte di Legno – italské lyžařské středisko

lyžování Itálie - Ponte di Legno

Horské městečko Ponte di Legno leží lyžařské oblasti Adamello na západě italských Alp. Nachází se v nadmořské výšce dvanáct set metrů a jeho největší výhodou je blízkost sjezdovek. Někdy můžete nasadit lyže hned na recepci hotelu, jindy musíte kousek pěšky, ale rozhodně nemusíte jezdit denně dlouhou cestu skibusem. Lyžuje se až do výšky tří tisíc metrů, takže o sníh se také bát nemusíte, stejně jako o počasí (tato oblast se pyšní jedním z nejvyšších počtů slunečních dní nejen v Itálii).

lyžování v Itálii

Propojení s vedlejším areálem Temú

Sjezdovky nad Ponte di Legno úzce jsou propojeny se sousedním areálem Temú a dohromady je zde šestnáct sjezdovek všech obtížností. Malou nevýhodou je, že jsou poněkud úzké a tedy vhodné spíše k dopolednímu lyžování. Vše si ale můžete bohatě vynahradit v proslulém areálu Passo Tonale, kam se dostanete pohodlně na lyžích přímo z Ponte di Legna nebo bezplatným skibusem. Zde už není co řešit: nezalesněné plochy plné širokých sjezdovek všech obtížností a ledovec Persena, který láká i na letnímu lyžování. Celkem se tedy můžete vyřádit na sto třiceti kilometrech sjezdovek, konkrétně na vás čeká pětatřicet modrých, přes sedmdesát červených a skoro třicet černých kilometrů; tedy vše co si může přát výborný lyžař i úplný začátečník. Vleků a lanovek je tu také dostatek – celkem jedna pozemní lanovka, tři kabiny, pětadvacet sedaček a dvacet osobních vleků. Samozřejmostí je umělé zasněžování a skibus zdarma. Když budete mít štěstí, potkáte zde italské národní družstvo, které v Tonale často trénuje. Lahůdkou je rychlý sjezd sjezdovky Paradiso se sedmisetmetrovým převýšením nebo sjezdovka Alpino s nádherným výhledem. Milovníci freeridu si užijí na Perseně, kde mohou využít i služeb průvodce.

Bary a diskotéky

Co se týče aprés-ski, je Tonale vyhledávané pro svoje bary a diskotéky, kde to opravdu žije. Ponte di Legno nabízí o něco klidnější alternativu, i když ani zde nebudete o vyhlášené podniky ochuzeni. Samozřejmě je tu i dostatek obchodů – od tradičního zboží a suvenýrů přes jídlo až po módu. Bolavé nohy si můžete protáhnout ve zdejším bazénu a příznivci pohybu si zase mohou zabruslit nebo si v hale zahrát košíkovou, volejbal nebo tenis.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *