Rubriky
PR

Sjednejte si pojištění na lyže včas!

Než se vypravíte do zahraničí za lyžováním, měli byste zvážit, jak dobře jste pojištěni. Na lyžích a snowboardu dochází k nehodám velmi často a následná zranění bohužel mohou mít obrovské následky jak na zdraví, tak na finanční situaci, v tom lepším případě.

Úrazů na sjezdovce přibývá

Úrazů na sjezdovce neustále přibývá, proto nikdy nezapomínejte na helmu, lyžařské brýle a obzvlášť pro děti a snowboardisty se doporučuje bederní chránič. Opatrná a ohleduplná jízda by měla být samozřejmostí. I když nehodu na svahu nezaviníte, můžete se snadno stát jejím účastníkem a potom budete velmi nemile překvapeni výší nákladů spojených s ošetřením. Pro milovníky zimních sportů se doporučuje pojištění úrazové nebo cestovní, optimální je jejich kombinace. Některé pojišťovny nabízí speciální balíčky určené pro lyžaře, ale s úrazovým či cestovním pojištěním hravě vystačíte. Zaměřit se musíte jen na výši pojistného plnění.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění se obvykle domlouvá na celý rok, popřípadě na jednotlivé měsíce. Cena se pohybuje dle služeb, které od něj očekáváte. Minimem je částka 200 Kč, která může narůst až na 1000 Kč. Mezi nabízené služby patří odškodnění v případě smrti úrazem, odškodnění v případě trvalých následků, nebo výplata za dny léčení. Největší výhodou je platnost po celém světě.

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění lze uzavřít i na jednotlivé dny dovolené. Cena je opět rozdílná, ale tady závisí především na místě pobytu, jeho délce a věku pojištěnce. Obecně vychází cestovní pojištění dráž, ale kryje náklady na léčbu (včetně léků) v místě pobytu a převoz zraněného. Nejčastější je tedy kombinace obou dvou produktů.

Kalkulačka pojištění

Nabízené služby a výše částky, kterou za pojištění zaplatíte, se v každé pojišťovně liší. Proto je dobré si tuto částku předem spočítat a nabídky mezi sebou porovnat. To lze přímo z domova s využitím online kalkulaček

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *