Pitztal – rakouské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Rakousko | Čtvrtek 7.Leden 2010 09:56

Pitztal - rakouské lyžařské středisko

Rakouské lyžařské středisko Pitztal patří k nejmladším střediskům lyžování v Rakousku (bylo otevřené v roce 1983) a patří k němu i nejvýše položený ledovec se stejným názvem. Celé středisko se dělí na dva areály – Pitztaler Gletscher a Rifflsee. Pitztaler Gletscher je jeden z nejvýše položených lyžařských areálů v Rakousku. Nalézá se zde 5 kilometrů těžkých sjezdů, 16 kilometrů středně těžkých a 7 kilometrů lehkých tratí. Celkové převýšení areálu činí 1700 metrů.

Sjezdové tratě i pro začátečníky

Lanovky v tomto areálu vás vyvezou do výšky až 3440 metrů. V Rifflsee se nachází 20 kilometrů tratí, které jsou rozděleny na všechny tři úrovně – pro začátečníky, středně pokročilé i více pokročilé. Zde vás kabinková lanovka vyveze do výšky až 2800 metrů. Oba areály však nejsou vzájemně propojeny, což se může jevit jako menší nevýhoda.

V tomto středisku lyžování je 13 černých, 45 červených a 22 modrých sjezdovek, takže si na své přijde opravdu každý lyžař. Uměle zasněženy zde může být až 65 sjezdovek. Ve středisku je i možnost nočního lyžování.

Nejen pro snowboardisty je zde freestyle park, který je každý rok modernizovaný.

Běžkařům je k dispozici 70 kilometrů skvěle udržovaných běžeckých tratí. Běžkaři zejména jistě ocení 8 kilometrů dlouhou ledovcovou stezku vedoucí ve výšce 2750m.n.m.

Neuvěřitelných 44 000 osob za hodinu

Na přepravu lyžařů je v provozu 10 kotevních vleků, 5 sedačkových lanovek, 3 kabinkové lanovky a 2 lanové dráhy. Všechny lanovky, vleky a dráhy jsou za hodinu schopny přepravit až 44 000 osob.

Pro sáňkaře je zde 32 sáňkařských tratí s možností i nočního sáňkování, a pro pěší turisty je ve středisku 73 kilometrů udržovaných turistických tras.

Nejlepší lyžařské podmínky jsou ve středisku zhruba v dubnu a květnu. Bez ohledu na to, zda je či není sníh, končí sezóna začátkem června a začíná opět s novým sněhem na konci září či na začátku října. Skipasy si můžete pořídit buď na jeden, dva nebo pět dní v ceně 35 EUR, 66 EUR a 141 EUR.

Od Prahy je toto rakouské středisko lyžování vzdáleno 605 kilometrů a od Brna 668 kilometrů.

Ski mapa areálu Pitztal

pitztal-skimap

Aktuální nabídka lyžařských zájezdů – Pitztal