Oprašte lyže! Černá hora v bílém

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Kateřina Zeminová | Kategorie: lyžování Česko | Čtvrtek 6.Prosinec 2012 14:03

Milovníci sněhu a zimních sportů, skákejte radostí. Skiareál v Černé hoře je opět v provozu a pro své návštěvníky připravil několik novinek. Sbalte zimní výbavu a vyrazte si užívat s celou rodinou. Díky nízkým teplotám a občasnému sněžení bylo možné otevřít sjezdovky v Černé hoře již 6.12.2012. Na svahu leží téměř půl metru technického sněhu a pro lyžaře je upravená sjezdovka Anděl a horní část Černohorské. Do pátku se jezdí za 300 Kč, děti dokonce jen za 200 Kč. Na víkend se počítá s otevřením dojezdu ke kabinkové lanovce.

Změny

Jednou ze změn je vznik nového SkiResortu Černá hora – Pec. K tomuto spojení došlo změnou provozovatele a návštěvníkům tak bude umožněn vstup do pěti lyžařských center na jeden společný skipas. Dopravu mezi jednotlivými oblastmi budou zajišťovat skibusy. Dohromady je možné lyžovat celkem na 33 km sjezdových tratí všech obtížností s možností nočního lyžování. SkiResort Černá hora – Pec je vybaven 6 lanovými drahami a 33 lyžařskými vleky. Dále se můžete svézt jedinou 8-místnou kabinkovou lanovkou v ČR a děti jistě ocení 3,5 km dlouhou sáňkařskou cestu. Na lanovkách a vlecích byl zaveden nový pokladní a odbavovací systém s kamerami, který umožní návštěvníkům komunikační propojení všech areálů. Díky němu by se také mělo zamezit podvodům se skipasy. Novinkou je služba, která přesně spočítá, kolik toho daný lyžař nalyžoval. Stačí vyplnit číslo skipasu a poté si můžete dokonce prohlédnout, na kterých sjezdovkách to bylo.

Ceny

Vlivem zvýšeného DPH bylo nutné navýšit ceny skipasů v průměru o 5 %. Celodenní jízdenka pro dospělého v hlavní sezóně bude místo 590 Kč z loňského roka činit 620 Kč. Rodinné jízdné také prošlo řadou změn. Dva dospělí s celodenními skipasy mohou koupit maximálně dva celodenní skipasy pro děti do deseti let a ještě musí prokázat, že obě děti jsou opravdu jejich.

Slevu mohou uplatňovat děti do 16 let a senioři s datem narození před 1.11.1949. Opět je ale nutné předložení osobního dokladu. Novinkou je tzv. Regioncard Krkonoše nebo Karta hosta Pece pod Sněžkou. Držitel této karty obdrží 10 % slevu na koupi 5-7 denního skipasu. V době Vánoc je možné čerpat na tuto kartu ještě větší slevy.