Rubriky
lyžování Švýcarsko

Nendaz – švýcarské lyžařské středisko

lyžování Švýcarsko - Nendaz

Lyžařské městečko Nendaz leží v jihošvýcarském kantonu Wallis a je součástí proslulého lyžařského areálu Quatre Vallées (Čtyři údolí), a to společně se středisky Verbier, Veysonnaz a La Tsoumaz/Thyon. Tato oblast patří mezi lyžařsky nejvyhledávanější, a to nejen v rámci Švýcarska. Jedná se o typickou vesnici se švýcarskými srubovými chatami, která byla moderně upravena pro potřeby lyžařů a zejména celých rodin, na které zde čeká rodinné ubytování v horských chatách a hotýlcích všech „hvězdičkových“ kategorií.

Obrovské množství sjezdových tratí

Co se týče lyžování, je z Nendazu, ležícího čtrnáct set metrů nad mořem, přístup na veškeré sjezdovky areálu Quatre Vallées, takže si na své přijdou opravdu všichni a bez rozdílu. Pokud vyrážíte na lyže s dětmi, je právě Nendaz nejideálnější: není odsud totiž daleko k dětskému výukovému areálu u zamrzlého horského jezera na dvoutisícovém vrcholu Tracouet. Zde se vaše děti hravou formou naučí lyžovat pod dohledem instruktorů ze zdejších lyžařských škol. Vy se mezitím můžete vydat třeba až na třítisícový Mont Fort s proslulou černou sjezdovkou, Piste de l´Ours, kde se jezdí světový pohár, nebo si užívat dlouhé červené sjezdovky nad sousedním údolím Veysonnaz. Celkem na vás čeká přes čtyři sta kilometrů sjezdovek, z toho skoro sto padesát kilometrů modrých, dvě stě červených a téměř padesát černých. na kopce vás vyveze osmnáct kabinových lanovek, pětatřicet sedaček a padesát osobních vleků.

Měřené úseky – změřte si rychlost!

Můžete si zde vyzkoušet svoji rychlost na několika měřených úsecích a kromě lyžování také vyzkoušet sáňkařskou dráhu, bruslení a pro milovníky adrenalinu také heliskiing nebo seskok padákem. Na své si přijdou i freerideři a dokonalé vyžití nabízí středisko i pro snowboardisty.

Ani po lyžích se ve středisku Nendaz nebudete nudit. Podobně jako v sousedním Verbieru jsou zde promenády s obchody, mnoho restaurací, barů a samozřejmě můžete využít i bazén nebo wellness, třeba masáže ve zdejším Institut de Beauté, kde vás ošetří kvalitní švýcarskou kosmetikou.

V Nendaz mohla být olympiáda

Nendaz je středisko se vším všudy. Ne nadarmo se areál Quatre Vallées ucházel o pořádání zimní olympiády v roce 2006, kdy nakonec jen těsně podlehl italskému Torinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *