Rubriky
lyžování Itálie

Moena – Alpe Lusia – součást italských Tří údolí

lyžování Itálie - Moena

Italské lyžařské středisko Alpe Lusia je součástí většího lyžařského areálu Tre Valli, ležícího jižně od známějšího a zalidněnějšího Val di Fassa. Nedaleko je i nejen Čechy velmi oblíbená lyžařská oblast Val di Fiemme. Celý areál se skládá – jak už napovídá jeho název – ze tří údolí s několika menšími skiareály – Passo San Pellegrino, Falcade, Passo Valles, Bellamonte a právě Alpe Lusia. První tři jsou navzájem propojeny, stejně jako spojený areál Bellamonte-Alpe Lusia. V celé oblasti Tre Valli vás čeká celkem pětasedmdesát kilometrů sjezdovek převážně nízké a střední obtížnosti. Areál se pohybuje mezi dvanácti sty a dvěma a půl tisíci metry nad mořem a zaručuje tedy dostatek sněhu i v jarních měsících a většinou také pěkné počasí.

Rodinné lyžování v Lusii a Val di Fiemme na dosah

Samotný areál Alpe Lusia, ležící nad Moenou, jedním z největších měst oblasti, sahá od dvanácti set metrů až do výšky přes dva tisíce. Připraveno je zde pro vás čtyřiadvacet kilometrů sjezdovek. Jde převážně o modré a červené sjezdovky a tři kratší černé. Konkrétně je to jedenáct kilometrů modrých, devět kilometrů červených a čtyři kilometry černých. Na svahy vás vyvezou dvě kabinové lanovky, pět sedaček, jeden vlek a jeden pojízdný koberec, ideální pro děti a začátečníky. Středisko je tedy vhodné především pro rodiny s dětmi a všechny, kteří si chtějí užít lyžování v Itálii za příjemné ceny a nejsou takoví lyžařští experti, kteří potřebují velký výběr obtížných sjezdovek. I takoví se zde ale neztratí.

Při koupi skipasu Dolomiti Superski nebo skipasu pro Val di Fiemme můžete využít dalších téměř sto kilometrů sjezdovek v jednom z nejoblíbenějších a nejvšestrannějších středisek Itálie (kam se navíc dostanete skibusem zdarma). Za vyzkoušení stojí i sousední Falcade s jedenáctikilometrovou sjezdovkou pro lyžařské vytrvalce a černou sjezdovku v Alpe Lusia s převýšením téměř jeden kilometr, která vede z vrcholu Le Cune až téměř do Moeny. Snowboardisté by neměli nechat bez povšimnutí ani nabídku dvou snowparků v samotné Alpe Lusii a dalších dvou v San Pellegrinu. Běžkaři by se zase měli nechat zlákat šedesáti kilometry upravovaných tratí s krásnými výhledy na okolní masivy.

Večerní městská zábava

Pokud budete bydlet přímo v Moeně, nebudete se nudit ani večer. Jde o poměrně velké město s typicky italským historickým centrem s velkým množstvím obchodů, kde seženete vše možné od oblečení až po místní pochoutky. Nemálo je zde i různých barů, restaurací a tradičních kaváren – každý si může vybrat trávení večera podle svého gusta. Nevýhodou je pak malá nabídka jiných aktivit, zvláště pak wellness a různých sportů. V Moeně si můžete zabruslit, ale veřejný bazén zde nenajdete. Pokud si budete chtít zaplavat, musíte se poohlédnout po ubytování v hotelu s bazénem. Využít můžete také nabídek podobných těm ve většině ostatních skiareálů – výlety na sněžnicích, jízda na saních, večerní lyžování a après-ski večery v barech přímo na svahu.

Mapa střediska

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *