Rubriky
lyžování Rakousko

Marienberg – rakouské lyžařské středisko

lyžování Rakouko - Marienberg

Rakouské lyžařské středisko Marienberg je součástí skiareálu Tiroler Zugspitz Arena, který leží na rakouské straně nejvyšší hory Německa, Zugspitze. Areál sdružuje několik – bohužel nepropojených – lyžařských středisek se sjezdovkami všech obtížností, které dohromady čítají přes sto dvacet kilometrů a pohybují se v nadmořské výšce od tisíce do zhruba dvou tisíc metrů.

Marienberg je ideálním střediskem pro rodiny s dětmi

Marienberg je ideální především pro děti. Je zde dvanáct kilometrů sjezdovek – žádná černá a po šesti kilometrech modrých a červených. Nahoru vás vyvezou dvě moderní sedačkové lanovky a tři osobní vleky. Jsou tu i dva cvičné vleky pro děti – jeden typu „jezdící lano“ a jeden kobercový. Přirozeně je zde i lyžařská škola. Na své si rozhodně přijdou i freestylisté a milovníci snowboardingu. Svoje triky si můžete pilovat ve zbrusu novém funparku s mnoha překážkami. Využít můžete samozřejmě skibus zdarma a snadno se tak dopravit do ostatních středisek skiareálu. Vyzkoušejte třeba Berwang se spoustou lehkých sjezdovek a krásným výhledem nebo Lermoos s perfektní černou sjezdovkou. Zároveň můžete zažít v jednom týdnu lyžování na svazích hned čtyř dvoutisícovek. Pokud máte rádi i běžecké lyžování, vezměte si určitě s sebou oboje lyže a využijte také téměř sto osmdesát kilometrů běžeckých tratí v údolí řek Lussbachu a Loisachu. Můžete se také (zdarma) svézt horským vlakem, který pendluje mezi středisky Garmisch-Partenkirchen a Tiroler Zugspitz Arenou, a zakusit lyžování v nejslavnějším německém středisku.

Úchvatný výhled z panoramatické restaurace i po lyžování!

A nebudete se zde nudit ani po lyžování. Lanovkou se můžete nechat vyvézt na téměř třítisícový vrchol Zugspitze a obdivovat krásu hor ve zdejší panoramatické restauraci. K zahození není ani spousty kilometrů turistických stezek. Využít můžete několik veřejných kluzišť a rovněž několik sáňkařských drah. Pokud se chcete opravdu pobavit při jednom (nebo více) z devíti zábavných zimních sportů, je tu pro vás NTC Blue Day – park, kde si můžete vyzkoušet třeba snowtubing, airboard a mnoho dalšího. V sousedním Ehrwaldu si můžete zase zahrát tenis v hale a je zde také krytý bazén a sauna. Samozřejmě nesmíme zapomenout ani na restaurace a bary, vynikající typickou rakouskou pohostinností.

Ski mapa areálu Marienberg

marienberg-skimap

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *