Rubriky
lyžování Rakousko

Maria Alm – součást rozlehlého lyžařského komplexu v Salcbursku

Rakouské lyžařské středisko Maria Alm leží v Salcbursku, asi sedmdesát kilometrů jižně od Salcburku. Je součástí velkého lyžařského komplexu kolem nejvyššího vrcholu Hochkönig, který celkově nabízí přes sto padesát kilometrů na lyžích propojených sjezdovek a sedm snowparků, přičemž přes devadesát procent celého velkého areálu je zasněžováno. Vyřádí se zde tedy všichni lyžaři od začátečníků až po profesionály a samozřejmě i vyznavači snowboardingu.

Rodinné středisko i pokročilé tratě s krásnými výhledy

V samotném areálu Maria Alm si můžete zalyžovat na celkem osmdesáti kilometrech sjezdovek. Z toho je pěkných deset kilometrů černých, padesát červených a dvacet modrých. Ideální středisko pro středně pokročilé a pokročilé lyžaře, nicméně ani začátečníci nepřijdou zkrátka. Na svahy vás vyvezou dvě kabinové lanovky, tři sedačkové lanovky a šestnáct osobních vleků. Ve středisku se spousta červených carvingových sjezdovek s krásnými výhledy, mimo jiné i na Großgkockner, nejvyšší horu Rakouska. Počet sjezdovek se ale díky propojení s areálem Hochkönig rozšiřuje na téměř dvojnásobek. Využít můžete navíc i nedaleké okolní skiareály Dienten a Mühlbach, propojené moderní lyžařskou houpačkou a také menší okolní střediska Alberg a Natrun. Téměř celoplošné umělé zasněžování slibuje lyžování až do velikonoc, a to i navzdory tomu, že nadmořská výška areálu dosahuje maximálně dvou tisíc metrů. Ve středisku Maria Alm můžete samozřejmě využít i nabídku nočního lyžování. Na své si přijdou i snowboardisté, pro které jsou zde připraveny dvě U-rampy a snowpark, ale také rodiny s dětmi (areál nabízí dostatek cvičných svahů a lyžařských škol).

Večerní zábava za dobré ceny

A kam po lyžích? Maria Alm, ale i okolní střediska nabízí mnoho příležitostí, jak strávit večer nebo den, pokud zrovna nejste na svahu. Večer se můžete „vyblbnout“ na osvětlených sáňkařských drahách, vyjet si na sáních tažených koňmi nebo vyrazit na běžky nebo si jít zabruslit. Okolní města nabízejí i tenisovou a squashovou halu, bowling nebo tandemové lety na paraglidu. A samozřejmě je zde i dostatek podniků, kde můžete ochutnat tradiční salcburské speciality nebo se pobavit s přáteli. Čekejte zde kromě útulné atmosféry také příjemné ceny, které jsou kladným veldejším produktem poněkud zapadlejší polohy střediska v rámci oblasti Ski Amadé.

Ski mapa Maria Alm

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *