Rubriky
PR

Lyžování v Itálii – Val di Fiemme, Passo Tonale, Kronplatz

Skvěle upraveným sjezdovkám přidává na kráse, ještě úžasná příroda, modrá obloha a dny plné slunce. Úroveň sjezdovek neustále stoupá. Podmínky pro lyžování jsou ideální a dostupnost snadná. Ceny jsou průměrné. Výhodné nabídky mohou čekat rodiny s dětmi (ubytování+skipas). Pro milovníky zimních sportů je přichystáno až 30 lyžařských středisek. Velmi oblíbené je noční lyžování. Prostředí v nočních hodinách dostává nový rozměr a vy můžete být součástí noci plné hvězd, sjíždět svah rovnou dolů a kochat se pohledem na měsíční svit.

Val di Fiemme

Val di Fiemme je lyžařská oblast na severu Itálie. Čekají nás 105 km dlouhé sjezdovky, které se nacházejí v nadmořské výšce od 1000 až 2500 metrů. Hlavním a největším střediskem je Ski Center Latemar. Větší část zabírají červené svahy a velkou předností jsou 50 km sjezdovky.

Passo Tonale

Passo Tonale nalezneme v severoitalském regionu Trentino – Jižní Tyrolsko. Sjezdovky jsou přehledné a prostorné. Výborné pro rodiny s dětmi. Pro náročnější lyžaře se připravuje několik černých sjezdovek (Erta, Piculin…).

Kronplatz

Kronplatz je jednou z oblastí Tyrolska (jih). Tyčí se 2275 metrů nad mořem. Vhodným místem pro rodinné dovolené. Umožňuje nám krásnou vyhlídku na vrcholky Alp. Sjezdovky jsou upravované od prosince do dubna.

Běžkaři

Pro běžkaře je v lednu připraven každoroční Pustertalský lyžařský maratón.

Závody v Itálii

V březnu se můžete zúčastnit juniorského šampionátu v lyžování (Topolino Ski Trophy). Mladí a nadaní z celého světa mohou zkusit své štěstí. Čeká vás slalom, obří slalom a kombinované soutěže. Se závodem je spojeno mnoho dalších akcí.

Počasí

Italské Alpy zajišťují slunné dny téměř celý rok. Lyžovat můžete mnohdy jen v tričku a kalhotách. Teplota může vyšplhat poměrně vysoko. Větší zimu přinášejí větry, kdy teplota klesá až k -20°C.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *