Rubriky
PR

Lyžování bez stresu

lyžování Rakouko - Marienberg

Spíš než oázou klidu a pohody je naše rodina skupinou bláznů a milovníků adrenalinu. Já i s manželkou jsme oba vášniví lyžaři. Dokonce jsme se na svahu i seznámili, když jsme oba ještě jezdili závodně.

Později i snowboarding v naší rodině

Syn šel ještě o krok dál a začal se zajímat o snowboarding především pak o extrémní jízdy na ledových svazích. To mi sice velkou radost nedělá, manželka je z každé jeho jízdy ve větším stresu, než on sám, nicméně mu v tom samozřejmě nebráníme. Sám si dobře pamatuju, jak moji rodiče umírali hrůzou při mých prvních jízdách na lyžích.

Celá rodina byla tedy nadšená z nápadu mého syna vyrazit o vánočních svátcích do legendárního lyžařského centra Kitzbühel v rakouských alpách. Pro ty z vás, kteří se v tematice alpského lyžování moc nevyznají, připomínám, že se jedná o malebné místo v rakouských alpách plné rozkošných hotelů a hlavně desítek sjezdovek, na kterých si každý najde to své. Aspoň v naší rodině.

V letošním roce ale došlo k tomu, čeho jsem se už nějakou dobu obával. Řekněme, že naši rodinu už taky dohnala celosvětová krize. Příjmy manželky se výrazně snížili. Obchody v mé branži se taky zhoršili. Uzavřeli jsme ale výborný kontrakt, který by měl všechny ztráty dohnat. Je to ale otázka minimálně půl roku, než se nějaké skutečné zhodnocení objeví. Do té doby všechen sníh v této polokouli roztaje. Dlouho jsem zvažoval všechny možnosti, a přestože se velmi nerad zadlužuji, rozhodl jsem se podívat po nějakých možnostech půjčky. Na dovolenou člověk nepotřebuje žádné závratné statisícové částky, i když žije v tak náročné rodině, jako je ta naše.

Brzy jsem pochopil, že možností půjčky je dneska víc než dost. Já, který nemám rád jakékoliv papírování, podepisování a dodávání dokumentů, protože se v tom nevyznám, jsem nejvíc ocenil půjčky známé jako tzv. rychlá půjčka. Naše půjčka na dovolenou vyšla nakonec na 30 tisíc. Dva roky budeme sice splácet 1 500Kč měsíčně, myslím si ale, že dovolená stála za to, už jen kvůli tomu románku, který syn v Alpách prožil, i když tvrdí, že to není pravda :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *