Rubriky
lyžování Slovensko

Liptovský Ján – slovenské lyžařské středisko

lyžování Slovensko - Liptovský Ján

Liptovský Ján je horské středisko v Nízkých Tatrách, nedaleko Jánské doliny a jen necelých deset kilometrů vzdálené od Liptovského Mikuláše. Lyžuje se zde v areálu Javorovica, ležícím na severních svazích Nízkých Tater, který je ideální pro děti a začátečníky. Nejvyšší bod areálu se nachází v tisíci metrech nad mořem.

5 sjezdových tratí v areálu Liptovský Ján

V lyžařském areálu Javorovica na vás čeká pět sjezdovek. Jedná černá slalomová, dlouhá skoro kilometr, na které si užijí i zkušenější lyžaři. Dále můžete využít dvanáct set metrů dlouhé červené a začátečníky určitě potěší nejen tři modré sjezdovky (v délkách čtyři sta a dvě malé dětské po sto metrech), ale také lyžařská škola a školka. Středisko je zaměřeno především na výuku lyžování a zdejší svahy jsou ideální pro malé děti. Ani zkušení lyžaři se zde ale nebudou nudit, a to právě na černé a červené sjezdovce. Na kopec vás vyvezou kotvové vleky. Samozřejmostí je zasněžování celého areálu a také noční lyžování. Pokud by někomu zdejší areál nestačil, může si zajet do nedaleké Jasné, kam dorazíte autem na dvacet minut. Na svazích dvoutisícovky Chopok tady na vás čeká pětatřicet kilometrů sjezdovek všech obtížností a také více polyžařské zábavy. Pokud jste běžkaři, určitě si s sebou do Liptovského Jána přibalte i běžky: čeká tu na vás přes dvacet kilometrů běžeckých tratí a cest, které nabízí možnost krásných výletů.

Ubytování přímo na svahu!

Ideální je zde možnost ubytování přímo na svahu, takže nebude muset dojíždět ani docházet, pokud si budete chtít zalyžovat. Liptovský Ján je ideální pro všechny, kteří chtějí prožít klidnou zimní dovolenou a třeba ji i spojit s lázeňským pobytem. Zdejší lázně se určitě vyplatí navštívit. Zdejší prameny jsou největším zdrojem minerální vody na Slovensku. Zdejší termální voda, která má přes osmadvacet stupňů Celsia, je nejen příjemná na koupání, ale i pomáhá při kožních problémech a revmatismu. Využít můžete velký krytý bazén (50m), dva dětské a jeden klidový. Samozřejmě můžete navštívit i několik restaurací nebo (pokud chcete více zábavy) zajet do zmíněné Jasné a navštívit zde třeba diskotéku, kluziště nebo využít bohaté nabídky aprés-ski.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *