Limone Piemonte – italské lyžařské středisko

Linkuj si ! Del.icio.us digg
Autor: Lenka Přichystalová | Kategorie: lyžování Itálie | Pátek 19.Únor 2010 07:22

lyžování Itálie - Limone Piemonte

Lyžařské středisko Limone Piemonte, leží v nadmořské výšce od 1077 m.n.m. do 2085 m.n.m. v tzv. přímořských Alpách v Itálii. Tyto Přímořské Alpy tvoří hranici Mezi Itálií a Francií a od Středozemního moře je Limone Piemonte, vzdáleno pouhých 50 kilometrů. Síť lanovek a vleků propojuje areály Limone, Cole di Trenta a Limoneeta.

Lyžování nejen pro zkušené

Celkem je ve středisku 80 kilometrů tratí rozdělených do 40ti sjezdovek, které jsou rozděleny na 7 modrých (12 kilometrů), 27 červených (57 kilometrů)  a 6 černých sjezdovek (11 kilometrů). Převážná část tratí se řadí spíše mezi těžší, ale ani tak nebudou méně zkušení lyžaři ochuzeni.

Za nejtěžší sjezdovku je považována Riserva Bianca Cabanaira Cresta, která je dlouhá 1 kilometr a má převýšení 391 metrů. Nejdelší sjezdovkou je pak Riserva Bianca (od horské stanice Alpetta), která má 4 kilometry a převýšení 1000 metrů a je řazena mezi těžší tratě ve středisku.

Za hodinu 23 000 osob

Běžkaři mohou využít devíti kilometrů udržovaných běžkařských tratí. Pro snowboardisty je ve středisku i jeden snowpark s možností halfpipe. Sezóna zde trvá od prosince do dubna.

Pro přepravu turistů je zde v provozu 8 sedačkových lanovek a 18 kotevních vleků. Všechny lanovky a vleky jsou schopny dohromady za hodinu přepravit až 23 000 osob.

Nabídka aktivit po lyžování je pestrá, můžete si odpočinout v sauně nebo soláriu, zajít si do jedné z mnoha restaurací, barů, diskoték či do vinného sklepa, nebo navštívit divadlo, kino, koncert či taneční halu. Z venkovních aktivit vás může potěšit bruslařská dráha, trasy pro pěší turistiku, kluziště, ti odvážnější mohou vyzkoušet paragliding nebo let rogalem.

Skipas pořídíte v hlavní sezóně pro dospělého člověka na jeden den za 32 EUR a na šest dní za 171 EUR.

Lyžařské středisko Limone Piemonte je z Prahy vzdáleno 1132 kilometrů a z Brna 1261 kilometrů.

Limone Piemonte on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v italském středisku Limone Piemonte —> počasí Limone Piemonte.