Rubriky
lyžování Švýcarsko

Leukerbad – švýcarské lyžařské středisko

lyžování Švýcarsko - Leukerbad

Leukerbad je poměrně lázeňské město na jihu Švýcarska, ve kantonu Wallis (Valais), který jižně sousedí s Itálií a nalézá se v něm také slavné horské středisko Zermatt s proslulými velikány Matterhorn (Monte Cervino) a Monte Rosa. Leukerbad leží ve střední části tohoto kantonu a jedná se o zajímavé město, kde se mísí klasická švýcarská architektura a tradiční lázeňské budovy s moderními hotelovými komplexy. Nabízí tak spoustu komfortu pro lyžaře i návštěvníky lázní. Díky vysoké nadmořské výšce je středisko ideální i pro návštěvu v okrajových termínech sezony (minimálně do poloviny dubna).

Středisko pro zdatnější lyžaře

Na lyžaře zde čeká příjemných dvaapadesát kilometrů sjezdovek, přičemž na své si přijdou především o něco zdatnější lyžaři: je zde jen šest kilometrů modrých sjezdovek, ale zato skoro vyvážený počet červených a černých (čtyřiadvacet a dvaadvacet), přičemž ta nejlepší, desetikilometrová, vede z téměř třítisícového vrcholu Torrenthorn až dolů do údolí (kde se jezdí sjezdový světový pohár), které leží v nadmořské výšce přes čtrnáct set metrů. Nahoru vás vyvezou dvě velké kabinové lanovky (Jedna z nich slouží především běžkařům, pro vyvezení k tratím kolem horského jezera Daubensee.), dále tři menší gondolové lanovky, jedna sedačka a pět osobních vleků. Po městě se můžete přepravovat skibusem (zdarma) a samozřejmostí je také umělé zasněžování. Zdejší sjezdovky jsou široké, ideální pro carving na lyžích i na snowboardu. Středisko také disponuje dětským areálem s lyžařskou školou u konečné stanice lanovky, kde je také restaurace s krásným panoramatickým výhledem.

Z lyží rovnou do lázní!

A i když skončíte odpoledne s lyžováním, nebudete se zde nudit. A to platí především pro milovníky lázní a wellness. Oblast disponuje léčivými prameny, známými už z dob starého Říma, které si můžete vychutnat v jedněch ze zdejších termálních lázní (pro děti do osmi let zdarma). A po léčivé koupeli nejvíce prospěje nějaká ta lahodná švýcarská sýrová specialita v jedné ze zdejších restaurací. Pokud chcete po sjezdování dále sportovat, přibalte si s sebou běžky – určitě je využijete na zdejších upravených tratí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *