Rubriky
lyžování Francie

La Plagne – francouzské lyžařské středisko

dobrelyzovani_cz_foto_15

La Plagne je oblíbené středisko lyžování ve Francii v Savojských Alpách. Areál tvoří deset menších vesnic, které se nachází ve vysoké nadmořské výšce (1800m.n.m. – 3200m.n.m.) a jsou vzájemně propojeny lyžařskými sjezdovkami, které jsou celkem dlouhé přes 220 kilometrů. Pokud si pořídíte skipas, můžete však mít dostupných až 425 kilometrů sjezdovek, které jsou všechny propojeny lanovkami.

Savojské Alpy – 244 sjezdovek!

Ve středisku je dohromady 244 sjezdovek, z toho je 20 modrých sjezdovek, které jsou vhodné pro začátečníky – nachází se v blízkosti ubytování; 195 červených sjezdovek (nejoblíbenější jsou sjezdovky Rochette a Champagny); a 29 černých sjezdovek, jež jsou vhodné pro ty nejzkušenější lyžaře, kteří mohou vyzkoušet i lyžování v prašanu. Mezi další oblíbené sjezdovky patří například i sjezdovky vedoucí až z vrcholu ledovce Bellecote, a při nepřízni počasí i černá sjezdovka položená o něco níže – Emile Allais, jejíž trať vede skoro celá lesem.

Pro snowboardisty jsou v areálu připraveny čtyři snowparky, zároveň je zde však i možnost freeride jízdy (stejně jako pro lyžaře). Ve středisku je i možnost nočního lyžování. Ani na běžkaře se nezapomíná, a proto je tu pro ně přístupno téměř 100 kilometrů běžeckých tratí. Na přepravu turistů je zde připraveno 9 kabinkových lanovek, 35 dvou-sedačkových lanovek a 45 vleků. Za hodinu jsou lanovky a vleky schopny přepravit až 130 000 lyžařů.

Po lyžování si můžete zajít do více než padesáti restaurací či do jednoho z více jak deseti nočních klubů. Pro turisty je připraven i venkovní vyhřívací bazén, kluziště či elektronický golf.

Olympijská bobová dráha

Bonusovou atrakcí tohoto střediska lyžování je olympijská bobová dráha pod La Plagne 1800 (jedna z vesniček ve středisku), kde si můžete vyzkoušet jízdu ve čtyřbobu či v monobobu.

Při pořizování skipasu budete mít na výběr ze tří skipasů – skipas Grande Plagne, který platí pro celou lyžařskou oblast; skipas Paradiski, který platí, stejně jako Grande Plagne, v celém středisku, a jako bonus máte jeden den lyžování zdarma ve středisku Les Arcs. Posldním skipasem je skipas Super Paradiski – opět platí pro celý areál jako Grande Plagne a pak i neomezeně ve středisku Les Arcs. Pro jakýkoliv skipas se vyžaduje vaše foto. Menší nevýhodou je poněkud vyšší cena ubytování.

Z Prahy je La Plagne vzdáleno 1115 kilometrů a z Brna 1300 kilometrů.

La Plagne on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line ve francouzském středisku La Plagne —> počasí La Plagne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *