Rubriky
lyžování Slovensko

Jasná – Nízké Tatry – slovenské lyžařské středisko

lyžování Slovensko - Jasná – Nízké Tatry

Jasná je synonymem pro lyžování na Slovensku. Nejznámější a nejoblíbenější slovenské lyžařské středisko leží v Nízkých Tatrách v nadmořské výšce dvanáct set metrů nad mořem. Fakt, že se zde konalo mistrovství světa v kategorii juniorů a mnoho závodů FIS, jen potvrzuje, že jde opravdu o středisko evropských kvalit a to jak kvalitou sjezdovek, tak i ostatních služeb.

Slovenská hora Chopok

Sjezdové tratě střediska Jasná se rozkládají po severních a jižních svazích dvoutisícovky Chopok a dělí se na dva celky, vzájemně propojená střediska Chopok sever a Chopok jih. Celkem je zde úctyhodných pětatřicet kilometrů sjezdovek, z toho devět kilometrů modrých, šestnáct červených a deset černých, což je poměrně vyvážený poměr, který skýtá spoustu možností jak pro začátečníky, tak pro pokročilé zdatné lyžaře. Nahoru vás vyveze jedna kabina, šest sedaček a sedmnáct kotvových vleků. Můžete si vybrat dlouhé lehké a středně těžké sjezdovky v dolní části areálu nebo dát přednost prudším sjezdům z vrcholu Chopoku. Když už budete mít dost, není nad to zakotvit na menší občerstvení v jedné z restaurací s krásnou vyhlídkou přímo na svahu. Je z čeho vybírat, od dětské restaurace po tu s vyhlídkou a muzeem. Vyřádit se můžete na zdejších několika freefidových zónách a také ve snowparku s mnoha jibovými překážkami a novinkou – nafukovacím Big Air bagem, kde si můžete bezbolestně zkoušet nové triky. Pro děti je tu MaxiLand, největší dětský areál na Slovensku, kde se zábavnou formou naučí lyžovat.

Aktivity po lyžování

A co po lyžích? Jasná toho nabízí poměrně dost. Od běžeckého lyžování a bruslení na kluzišti Biela Púť přes adrenalinové jízdy na snowbike pod dohledem instruktora a noční sáňkování až po paragliding (jedno- nebo dvoudenní kurzy) nebo kitewing (lyžování s „křídlem“). Pro milovníky lázeňských aktivit je tu wellness v hotelu Grand a Tri studničky. A konečně pro milovníky dobrého jídla a pití je tu spoustu příjemných restaurací s nabídkou tradiční slovenské i světové kuchyně. Kdo si po lyžích rád zatancuje v  moderním prostředí, nechť navštíví vyhlášenou diskotéku a bar v Bielé Púti – pořádají se zde tématické akce s výhodnými cenami nápojů, koncerty známých kapel a každý den se můžete těšit na spoustu zábavy až do rána. Jasná zkrátka nabízí skvělou zimní dovolenou pro všechny.

Ski mapa střediska Jasná

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *