Rubriky
lyžování Francie

Isola – francouzské lyžařské středisko

lyžování Francie - Isola

Lyžařské středisko Isola se nachází v Přímořských Alpách, na pomezí italských a francouzských Alp. Nenechejte se ale tímto názvem odradit. jde sice o nejjižněji položené francouzské zimní středisko, nicméně nadmořská výška mezi dvěma a dvěma tisíci šesti sty metry zaručuje výborné sněhové podmínky, takže se zde lyžuje od poloviny prosince až do konce dubna.

V Isole je také dostatek sjezdovek

Sjezdovky jsou zde – jako ostatně skoro všude ve Francii – skvělé a je jich dost: vybrat si můžete ze sto dvaceti kilometrů sjezdových tratí a to jak pro úplné začátečníky, tak pro profesionály. Konkrétně je zde šedesát kilometrů modrých, osmačtyřicet kilometrů červených a dvanáct kilometrů černých. Většina povrchu je také technicky zasněžována. Přepravovat se zde budete jednou pozemní lanovkou, jednou kabinkou, deseti sedačkami a dvanácti osobními vleky. Celková přepravní kapacita je dvacet tisíc osob za hodinu, takže se vám nikdy nestane, že byste čekali ve frontě. Díky dobré propojenosti sjezdovek si můžete sjet „na jeden zátah“ celý kopec Cime de Sistron od vrcholu (2603m) až na jeho úpatí. Ochuzeni nezůstanou ani snowboardisté a freerideři, a to na několika freeridových svazích a ve dvou dobře vybavených snowparcích. Navíc je v této oblasti vysoký podíl slunečných dnů, takže při optimálních podmínkách dohlédnete ze zmíněného vrcholu Cime de Sistron nejen třeba na Matterhorn, ale dokonce až na Středozemní moře.

Moderní lyžařské středisko

Pokud se do Isoly vydáte, připravte se na opravdu moderní středisko se vším všudy, protože bylo v podstatě celé vybudováno za účelem zimní turistiky. Čekejte tedy ne vždy oku lahodící a mírně monstrózní hotely místy připomínající paneláky, ale také nesmírnou výhodu v podobě nástupu na vleky hned u hotelů, velká parkoviště i podzemní garáže. Na lyžaře se myslelo i co se týče velkého výběru restaurací, obchodů a další polyžařské zábavy: padesát kilometrů běžeckých tratí, akvapark v původní vesničce Isola, squashová hala, kluziště v centru města, lekce jízdy automobilem na ledu, bowling, tradiční výrobna sýrů, projížďky na sněžných skútrech, kino, nebo třeba senzace v podobě výletu autobusem do 100 kilometrů vzdáleného letoviska Nice za dobrou cenu. zajímavé zpestření lyžařské dovolené, ne?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *