Rubriky
lyžování Rakousko

Hochkönig – rakouské lyžařské středisko

Hochkönig - rakouské lyžařské středisko

Lyžařské středisko Hochkönig leží v nadmořské výšce od 800 m.n.m. do 2000 m.n.m. v lyžařském komplexu Ski Amadé v rakouských Alpách v blízkosti známého města Salzburg. Celkem je ve středisku 150 kilometrů sjezdových tratí, které jsou rozděleny na 52 kilometrů modrých, 83 kilometrů červených a 15 kilometrů černých tratí. Uměle zasněženo může být až 111 kilometrů sjezdovek.

Sjezdové tratě

Sjezdovky jsou poměrně dost rozptýleny po okolí, nachází se v oblasti od Mühlbachu přes pět vrcholků až k alpské vesničce Maria Alm. Z vrcholku Aberg vede několik červených a modrých sjezdovek a jedna poněkud strmější trasa. Více modrých sjezdovek naleznete v nižší části areálu, kde si bohatě vystačí začáteční lyžaři.

Ti pokročilejší a toužící po adrenalinovém sjezdu budou muset v Hintermoosu nasednout na skibus, odkud se po deseti minutách cesty dostanou na okraj sousední vesnice Hinterthal. Z místního vrcholu Gabühel vede lanovka o něco výše, odkud se pak středně prudkým sjezdem dostanete do vesnice Dienten. Odsud se můžete díky dalším lanovkám a vlekům dostat až pod vrcholek hory Schneeberg, odkud vede méně náročná černá sjezdovka až do Mühlbachu. Tato celá síť sjezdovek je jedna z nejmodernějších lyžařských houpaček; navíc je vše v rámci jednoho skipasu. Kromě klasického lyžování na upravovaných sjezdovkách, je zde i možnost pro freeride jízdu, ale pouze za příznivých podmínek počasí.

Běh na lyžích a snowpark

Běžkaři mohou využít sedmi kilometrů běžkařských stop v nadmořské výšce kolem 1350 m.n.m. Pro snowboardisty se ve středisku nachází snowpark s U-rampou. Pro přepravu turistů je zde v provozu 26 kotvových vleků, 8 sedačkových lanovek a 2 kabinkové lanovky.

Nabídka aktivit po lyžování je pestrá, můžete využít osvětlené sáňkařské dráhy (2 kilometry), curlingové dráhy či vyzkoušet jízdu v saních s koňským spřežením. Sezóna zde začíná na začátku prosince a končí v polovině dubna. Skipas pro dospělého na jeden den pořídíte za 40 EUR, na šest dní za 196 EUR.

Lyžařské středisko Hochkönig je vzdáleno z Prahy 440 kilometrů a z Brna je vzdáleno 490 kilometrů.

Ski mapa Hochkönig

Hochkönig on-line

Sledujte počasí a stav sněhu on-line v rakouském středisku Hochkönig —> počasí Hochkönig.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *